Stary most w Cigacicach ponownie otwarty, ale testowo! Co to oznacza? (ZDJĘCIA)

30 marzec 2022
Autor: 
Stary most w Cigacicach ponownie otwarty, ale testowo! Co to oznacza? Redakcja

Dwa lata trwał remont mostu w Cigacicach. Przeprawa w końcu została ponownie otwarta, jednak wciąż trwają testy.

W kwietniu 2020 roku rozpoczął się remont starego mostu na rzece Odra w Cigacicach. Inwestycja była niezbędna i miała potrwać do końca listopada 2021 roku, niestety termin ten był wielokrotnie przekładany z różnych powodów. - Termin nie został dotrzymany ze względu na trudne warunki pogodowe. Dużą wilgotność powietrza, ujemne temperatury oraz wiatr. Ponadto liczba zachorowań na COVID-19 wzrosła, co spowodowało opóźnienia w dostawach materiałów do zasilania systemu organizacji ruchu. - tłumaczyło na początku 2022 roku Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze.

Most w Cigacicach otwarty!

W środę, 30 marca 2022 roku po dwóch latach remontu udało się ponownie otworzyć kluczową przeprawę na rzece Odra w Cigacicach. - Rozpoczęto techniczne, testowe przywrócenie ruchu na moście. Przywrócony został ruch dla pojazdów, rowerów oraz pieszych na obu kładkach. - podaje Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze.

Mieszkańcy Cigacic oraz okolicznych miejscowości odetchnęli z ulgą, nie muszą już jeździć na około przez trasę S3 lub korzystać z przepraw promowych. Oficjalnego otwarcia jeszcze nie było, ponieważ wciąż trwają testy oraz ostatnie prace remontowe na moście. - Jeżeli żadne usterki nie zostaną stwierdzone, most zostanie oddany do użytku. - dodaje Starostwo Powiatowe. 

Ograniczenia dla rolników

Bezpośrednio po otwarciu mostu pojawił się nowy problem, który został zauważony przez rolników. Wprowadzono zakaz wjazdu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej większej niż 16 ton z wyłączeniem pojazdów specjalnych Powiatowego Zielonogórskiego Zarządu Dróg, służb komunalnych oraz autobusów komunikacji lokalnej. 

Rolnicy rozkładają ręce i pytają, czy wciąż muszą jeździć dookoła i nadrabiać kilometrów? W odpowiedzi, jaka uzyskaliśmy od Starostwa Powiatowego wynika, że zakaz pojawił się celem ograniczenia ruchu pojazdów ciężarowych. Każdy rolnik, którego pojazd będzie cięższy może zwrócić się do starostwa o stosowne zezwolenie na przejazd i zostanie mu ono wydane.

Czytaj także - Słodkie podziękowanie dla zielonogórskich policjantów! Jak pomogli stróże prawa?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u