Szpital w Zielonej Górze dostał nowy sprzęt od WOŚP. Lecznica: "Już nam służy"

30 marzec 2022
Autor: 
Szpital w Zielonej Górze dostał nowy sprzęt od WOŚP Fot. Szpital Zielona Góra

Kolejny sprzęt od WOŚP trafił do szpitala w Zielonej Górze. Specjalistyczne narzędzia trafiły na oddział Chirurgii i Urologii Dziecięcej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku wspiera szpital w Zielonej Górze. W 2019 roku placówka otrzymała m.in. przyłóżkowy aparat RTG oraz USG klasy premium. Rok później do lecznicy trafiły np. dwa nowoczesne aparaty do znieczulania o wartości 345 tysięcy złotych.

Szpital Zielona Góra - kolejny sprzęt od WOŚP

Zielonogórski szpital dostał już następne wyposażenie od fundacji Jurka Owsiaka. Tym razem sprzęt za blisko 140 tysięcy złotych trafił do Klinicznego Oddziału Chirurgii i Urologii Dziecięcej.

- Otrzymaliśmy wysokiej klasy narzędzia laparoskopowe 5 mm i 3 mm renomowanej niemieckiej firmy, które już nam służą. Dzięki temu możliwe są operacje również u noworodka - informuje Szpital w Zielonej Górze.

Lecznica zaznacza, że WOŚP wspomaga pacjentów nieustająco od prawie 30 lat. - Jeszcze raz chcielibyśmy serdecznie podziękować WOŚP. Bez Was nie byłoby tego wszystkiego - podkreśla Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik szpitala.

Za nami 30. Finał WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumowała już tegoroczną zbiórkę pieniędzy. Wynik akcji, która była dedykowana dziecięcej okulistyce, to 224 376 706,35 złotych, czyli ponad 13,5 miliona złotych więcej niż przed rokiem.

Przeczytaj też: Posadźmy razem las w Zielonej Górze. Leśnicy zapraszają do akcji


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u