Straż Graniczna szuka chętnych do ochrony granicy. Czeka 50 etatów

11 kwiecień 2022
Autor: 
Straż Graniczna szuka chętnych do ochrony granicy Redakcja

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej szuka nowych funkcjonariuszy. Na chętnych czeka 50 etatów. Jakie trzeba spełnić warunki?

W ubiegłym roku Nadodrzański Oddział Straży Granicznej przyjął do służby 20 nowych funkcjonariuszy. Teraz ruszył kolejny nabór do Straży Granicznej. Na kolejnych chętnych czeka w tym roku 50 etatów.

- Od stycznia obowiązują sprzyjające kandydatom zasady naboru do Straży Granicznej. Nie obowiązuje już limit wieku (35 lat - dop. red.), a za pomocą specjalnego modułu kandydat może na bieżąco obserwować poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik NOSG.

Nabór do Straży Granicznej - jakie wymagania?

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie i być niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Ponadto kandydat powinien posiadać co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe oraz mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Postępowanie kwalifikacyjne składa się z dwóch etapów. Pierwszy obejmuje złożenie podania, przeprowadzenie wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej, dokonanie sprawdzeń w ewidencjach, rejestrach i kartotekach oraz przeprowadzenia testów psychologicznych. Drugi etap dotyczy testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej i ze znajomości wybranego języka, a także testu sprawności fizycznej oraz właściwej rozmowy kwalifikacyjnej.

- Osoby po przyjęciu do służby w Straży Granicznej, kierowane są na siedmiomiesięczne szkolenie podstawowe oraz szkolenie podoficerskie do jednego z ośrodków szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, Kętrzynie lub Lubniu - relacjonuje mjr SG Konieczniak.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej - jakie zarobki?

Jak podkreśla rzecznik NOSG, Straż Graniczna oferuje stabilne zatrudnienie i comiesięczne wynagrodzenie. Te w przypadku osób do 26 roku życia ma wynosić po szkoleniu minimum 4600 zł na rękę. Ponadto zwraca uwagę na prawa emerytalne po 25 latach służby oraz nagrody roczne, motywacyjne, jubileuszowe, czyli tzw. "mundurówkę".

Po więcej szczegółów dot. naboru Nadodrzański Oddział Straży Granicznej odsyła na stronę internetową.

Przeczytaj też: Pijany policjant rozbił nieoznakowane BMW. Ma ponad 2 promile alkoholu (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u