Nadleśnictwo Sulęcin ma nową siedzibę. Koszt? 6,5 miliona złotych (ZDJĘCIA)

20 kwiecień 2022
Autor: 
Nadleśnictwo Sulęcin ma nową siedzibę. Koszt? 6,5 miliona złotych Fot. LUW

Nadleśnictwo Sulęcin oficjalnie ma od dziś nową siedzibę. To budynek, który ma 950 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Koszt budowy wyniósł 6,5 mln zł.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie obejmuje swoim zasięgiem m.in. Nadleśnictwo Sulęcin. Dziś w mieście oddano do użytku nowoczesny budynek przy ulicy Daszyńskiego 65, który będzie służył leśnikom. To ich nowa siedziba.

Nowoczesny budynek ma około 950 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Pracownicy mają dla siebie sporo miejsca, ale na tej inwestycji zyskali także interesanci, którzy od teraz załatwią swoje sprawy w godnych warunkach. We wcześniejszym obiekcie leśnicy z Nadleśnictwa Sulęcin spędzili aż 29 lat.

Budynek powstał za kwotę 6,5 miliona złotych. Zastosowano w nim rozwiązania przyjazne środowisku, między innymi położono instalację fotowoltaiczną. Ponadto przed obiektem posadzono dziś 3 lipy, które mają przypominać o uroczystym otwarciu nowego obiektu.

- Ten budynek to dzieło leśników, którzy pracowali na terenie Nadleśnictwa Sulęcin oraz ich następców, którzy tę pracę przejęli. Realizacja planów i zamierzeń odbywała się w trudnym momencie pandemii i nie wiedzieliśmy, w jakim kierunku się to wszystko rozwinie - mówi Andrzej Szelążek, dyrektor RDLP w Szczecinie.

Odznaczenia dla pracowników Lasów Państwowych

W trakcie uroczystości wojewoda lubuski Władysław Dajczak wręczył w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy trzy odznaczenia państwowe. Wszystko za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych oraz za zasługi w pracy dla rozwoju gospodarki leśnej i leśnictwa.

Złote Medale Za Długoletnią Służbę otrzymali Marian Janusz Targos i Piotr Bernard Bielanowski. Ponadto Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczony został Ryszard Brygman.

Przeczytaj też: Wielkanoc 2022. Plaga pijanych kierowców na drogach w Lubuskiem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u