Gorzów Wielkopolski ogranicza koszenie traw. Sprawdź, gdzie będą odbywać się najczęściej

09 maj 2022
Autor: 
Gorzów Wielkopolski ogranicza koszenie traw Pixabay

Gorzów Wielkopolski podobnie jak wiele miast w Polsce ogranicza koszenie traw. Ile razy będzie więc wykonywane? Urząd Miasta informuje o planach.

Nowe podejście do koszenia traw nastąpiło kilka lat temu. Wszystko w związku z małą ilością opadów atmosferycznych oraz wysokimi temperaturami. Jak informują eksperci, wysoka trawa i inne rośliny zatrzymują wodę, a także przyczyniają się do lokalnego obniżenia temperatury.

Gorzów Wielkopolski ogranicza koszenie traw

Podobnie jak w ubiegłym roku Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego rezygnuje z intensywnego koszenia traw. Za miejską zieleń odpowiada tam Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego, który zaplanował już średnią roczną ilość zabiegów koszenia terenów miejskich. Gdzie koszenie traw będzie wykonywane najczęściej?

- W pierwszej kolejności zaplanowano wykoszenie ciągów komunikacyjnych, po to, by zachować widoczność w rejonach skrzyżowań czy przejść dla pieszych. Podobnie będzie w często odwiedzanych fragmentach parków oraz w okolicach placów zabaw - informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu.

Z czasem koszenie traw będzie kontynuowane na pozostałych terenach, aby pierwszy cykl koszenia zakończyć w pierwszym tygodniu czerwca. Kolejne koszenia będą realizowane w miarę potrzeb w zależności od warunków pogodowych i wzrostu traw. Drugie koszenie planuje się wykonać w czerwcu, trzecie w sezonie wakacyjnym, a czwarte we wrześniu.

Wyjątkiem pozostaje rejon centrum miasta, z parkiem Wiosny Ludów. - Tutaj plan koszenia trawników polega na utrzymaniu trawy nie wyższej niż 10 cm. Z kolei, na terenach nad Wartą zabiegi te mają zostać wykonane czterokrotnie - dodaje Ciepiela.

Przeczytaj też: Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Lubuskiem. Strażacy zapraszają na festyn


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u