Zielona Góra: Próbował wyrwać torebkę 59-latce. Napastnik bił ją i kopał (FILM)

09 maj 2022
Autor: 
Próbował wyrwać torebkę 59-latce. Napastnik bił ją i kopał Fot. KMP Zielona Góra

Napad na kobietę w Zielonej Górze. Mężczyzna chciał wyrwać torebkę 59-letniej kobiecie. Gdy stawiała opór, bił ją i kopał. Wszystko nagrał miejski monitoring.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 6 maja, w centrum Zielonej Góry. Około godziny 6:00 do 59-letniej kobiety podbiegł mężczyzna, który próbował jej wyrwać torebkę. Ta broniła swojej własności, więc napastnik postanowił uderzyć ją w twarz. Ponadto kilkukrotnie kopnął 59-latkę.

- Ustalono, że mężczyzna zauważył kobietę, gdy wychodził z jednego ze sklepów. Szedł za nią kilkadziesiąt metrów, a gdy upewnił się, że nie ma nikogo w pobliżu, próbował wyrwać kobiecie torebkę. Cały incydent zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

35-latek zatrzymany, siedział już w więzieniu

Za napadem stał 35-letni mężczyzna znany doskonale zielonogórskim policjantom. W centrum Zielonej Góry zauważył go funkcjonariusz po służbie. Na miejsce wysłano patrol, który zatrzymał napastnika.

- Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania rozboju. Mężczyzna odpowiada w warunkach multirecydywy, ponieważ był już wcześniej karany za podobne przestępstwa i odbywał kary pozbawienia wolności. Teraz grozi mu nawet do 18 lat więzienia - informuje podinsp. Stanisławska.

35-latek został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Przeczytaj też: Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Lubuskiem. Strażacy zapraszają na festyn


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u