Nietrzeźwy kierowca ciężarówki zatrzymany pod Krosnem Odrzańskim. Co mu grozi?

10 maj 2022
Autor: 
Nietrzeźwy kierowca ciężarówki zatrzymany na DK32 Fot. ITD Zielona Góra

Patrol funkcjonariuszy z ITD Zielona Góra zatrzymał na drodze krajowej nr 32 nietrzeźwego kierowcę ciężarówki. Szofer przyznał, że pił piwo na weekend.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 9 maja. Patrol ITD Zielona Góra kontrolował pojazdy poruszające się po DK32 w rejonie miejscowości Połupin.

W trakcie służby inspektorzy zatrzymali do kontroli drogowej zespół pojazdów należący do polskiego przewoźnika. Kierowca jechał bez ładunku z Krosna Odrzańskiego do zielonogórskiej Ochli w celu załadunku drewna. Wcześniej wykonał już jeden transport.

Kierowca ciężarówki był nietrzeźwy

- W trakcie pobierania od kierowcy dokumentów, inspektor wyczuł woń alkoholu w kabinie ciężarówki. Badanie trzeźwości wykazało, że kierowca miał w organizmie 0,42 promila alkoholu. Kierowca wyjaśnił, że w sobotę i niedzielę pił piwo - relacjonuje ITD Zielona Góra.

Na miejsce kontroli wezwano patrol policji z Krosna Odrzańskiego. Mundurowi przejęli nietrzeźwego mężczyznę.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to wykroczenie, więc kierowca ciężarówki musi liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do jego konta 10 punktów karnych. Ponadto grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Próbował wyrwać torebkę 59-latce. Napastnik bił ją i kopał (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u