"Będzie totalny paraliż". Wiadukt w Zielonej Górze zostanie zamknięty dla autobusów i ciężarówek

24 maj 2022
Autor: 
Wiadukt w Zielonej Górze zostanie zamknięty dla autobusów i ciężarówek Fot. UM Zielona Góra

Remont wiaduktu w Zielonej Górze trwa. Konstrukcja na ul. Zjednoczenia jest jednak w opłakanym stanie, więc zostanie zamknięta dla autobusów i ciężarówek.

Przetarg na remont ulicy Zjednoczenia wraz z wiaduktem ogłoszono jeszcze w 2021 roku, natomiast prace na samej konstrukcji ruszyły w kwietniu tego roku. Tutaj zgodnie z opisem zamówienia, wykonawca powinien dokonać prac rozbiórkowych i robót ziemnych, aby później wymienić nawierzchnię, naprawić powierzchnie betonowe i żelbetowe oraz zamontować elementy odwodnienia.

"Będzie totalny paraliż"

Szybko okazało się, że stan techniczny wiaduktu jest o wiele gorszy, niż wykazywały ekspertyzy. Elementy nośne są mocno uszkodzone. Zapadła więc decyzja, że od poniedziałku, 30 maja, wiadukt zostanie całkowicie zamknięty dla pojazdów o masie powyżej 3,5 tony, czyli m.in. autobusów i ciężarówek.

- W tym przypadku oznacza to totalny paraliż tej części miasta. Wszystkie autobusy, samochody ciężarowe będą musiały znaleźć inną drogę - informuje Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Ograniczenia w ruchu wpłyną na zmianę tras autobusów MZK Zielona Góra. Obecnie nie znamy jeszcze tras alternatywnych dla komunikacji miejskiej, ale z pewnością poznamy je w najbliższych dniach.

Remont wiaduktu w Zielonej Górze - prace się przedłużą

Inwestycję realizuje konsorcjum firm PBW Inżynieria (Wrocław) i DROMOSTTOR Sp. z o.o. (Lwówek Śląski). Jej koszt to 12,7 miliona złotych. Termin wykonania wszystkich prac to 12 miesięcy, ale już teraz wiadomo, że drogowcy nie skończą ich w wyznaczonym terminie.

- Ledwo "wygrzebaliśmy" się z remontu wiaduktu na Batorego a teraz kolejny pasztet. Dla tych, co nie pamiętają, jak było, przypomnę, że było "wesoło", przedłużenie remontu o ponad dwa lata! Teraz czekamy na kolejne ekspertyzy, które określą kierunek tego co możemy, a właściwie co musimy zrobić z tym obiektem - dodaje Janusz Kubicki.

Przeczytaj też: Susza w Lubuskiem. Brakuje wody. Są apele i zakazy podlewania ogródków


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u