Już jutro rowerowa Masa Krytyczna w Zielonej Górze. Sprawdź, jak przebiega trasa

02 czerwiec 2022
Autor: 
Już jutro rowerowa Masa Krytyczna w Zielonej Górze Redakcja

Masa Krytyczna wraca do Zielonej Góry. Już w piątek, 3 czerwca, rowerzyści przejadą głównymi ulicami miasta. Zobacz trasę!

Pierwsza Masa Krytyczna odbyła się w Zielonej Górze w 2008 roku. Jej głównym zadaniem było zaznaczenie, że osoby poruszające się na dwóch kółkach znajdują się wśród uczestników ruchu drogowego i bardzo ważna jest budowa ścieżek rowerowych.

Dziś w mieście do dyspozycji cyklistów jest bogata infrastruktura. Masa Krytyczna ma więc zachęcić np. kierowców samochodów osobowych, aby przesiedli się na rowery. W wydarzeniu udział biorą jednak także m.in. osoby poruszające się na rolkach lub hulajnogami elektrycznymi.

XIII Wiosenna Masa Krytyczna Zielona Góra

Najbliższa Masa Krytyczna wystartuje w piątek, 3 czerwca, o godzinie 19:00. Zbiórka na placu Bohaterów.

Trasa Masy Krytycznej: plac Bohaterów - Bohaterów Westerplatte - Ułańska - Dworcowa - Herberta - Zjednoczenia - Działkowa - Prosta - Aleja Wojska Polskiego - Bohaterów Westerplatte - Chrobrego - plac Józefa Piłsudskiego - Podgórna - Lwowska - Wrocławska - Aleja Konstytucji 3 Maja - Długa - Dąbrówki - Łużycka - Wyszyńskiego - Kazimierza Michalskiego - Botaniczna.

Wydarzenie zakończy się w Ogrodzie Botanicznym.

Przeczytaj też: Pijany kierowca jechał zygzakiem koło Zielonej Góry. Zatrzymał go policjant po służbie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u