Utrudnienia na S3 koło Zielonej Góry aż do końca roku. Ruszyła budowa ekranów akustycznych

06 czerwiec 2022
Autor: 
Utrudnienia na S3 koło Zielonej Góry aż do końca roku Redakcja/archiwum

Utrudnienia na S3 koło Zielonej Góry. Drogowcy ruszyli z montażem ekranów akustycznych przy ekspresówce. Te staną m.in. przy osiedlu Pomorskim.

Od dziś, 6 czerwca, na trasie S3 koło Zielonej Góry rozpoczęto prace związane z budową ekranów akustycznych przy ekspresówce.

- W pierwszej kolejności wykonawca przystąpi do prac przy budowie ekranu na wysokości Raculi pomiędzy węzłami Zielona Góra Południe i Niedoradz, na jezdni w kierunku południowym - informuje Anna Jakubowska, rzecznik GDDKiA Zielona Góra.

Nowe ekrany akustyczne przy osiedlu Pomorskim

Na inwestycję czekali przede wszystkim mieszkańcy osiedla Pomorskiego w Zielonej Górze, którzy od 2018 roku walczyli o większe ekrany akustyczne. Obecne, niskie ekrany dźwiękochłonne były ich zdaniem dźwiękochłonne jedynie z nazwy. To właśnie cztery lata temu zorganizowano dwugodzinny protest, o którym informowaliśmy: "Protest mieszkańców osiedla Pomorskiego (ZDJĘCIA, FILM)".

GDDKiA Zielona Góra przeprowadziła pomiary hałasu. I tak okazało się, że normy faktycznie są przekraczane. Teraz, jak zapewniają drogowcy, mieszkańcy będą mogli jednak odetchnąć z ulgą.

- Na wysokości osiedla Pomorskiego stanie najdłuższy i najwyższy ekran. Pojawią się dwa rzędy konstrukcji chroniącej mieszkańców przed hałasem. Rząd ekranów od strony osiedla będzie miał 8 metrów wysokości, z dodatkową nadbudową pod kątem 45 stopni i długości ponad 400 metrów. Dodatkowy rząd ekranów o długości około 350 metrów stanie w pasie między jezdniami i będzie miał wysokość 7 metrów - wymienia Jakubowska.

Utrudnienia na S3 do końca roku

W związku z rozpoczęciem prac drogowcy będą wprowadzać ograniczenia w ruchu w postaci zwężenia jezdni do jednego pasa oraz ograniczenia prędkości do 60 km/h. Lokalizacja utrudnień będzie zmieniać się w zależności od miejsca prac. Mapę budowy ekranów umieszczamy poniżej.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek w Zielonej Górze. Nie żyje motocyklista (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u