Nowa karetka dla szpitala w Świebodzinie. Od dziś służy mieszkańcom (ZDJĘCIA)

20 czerwiec 2022
Autor: 
Nowa karetka dla szpitala w Świebodzinie Fot. Grupa Nowy Szpital

Grupa Nowy Szpital zakupiła nowy ambulans dla szpitala w Świebodzinie. Karetka została w pełni wyposażona i służy już mieszkańcom.

Ratownictwo medyczne funkcjonujące przy szpitalu w Świebodzinie korzysta od dziś z nowego ambulansu. Nowa karetka zabudowana na podwoziu Renault Master w kolorze żółtym wyposażona jest w silnik o mocy 160 koni mechanicznych. Ponadto samochód uzbrojony jest w nowoczesne systemy bezpieczeństwa.

Ambulans służy jako karetka podstawowa, czyli na co dzień będzie pracować w niej co najmniej dwóch ratowników medycznych. Na jego pokładzie zamontowano m.in. nowoczesny defibrylator oraz respirator.

"Będzie wspierał pracę ratowników medycznych"

- Z dużą satysfakcją oddajemy do użytkowania nowoczesny ambulans, który co najważniejsze zwiększy bezpieczeństwo naszych pacjentów oraz będzie wspierał pracę ratowników medycznych – mówi Wiesława Cieplicka, prezes Nowego Szpitala w Świebodzinie.

Przypomnijmy, że na terenie powiatu świebodzińskiego działają cztery zakontraktowane zespoły pogotowia. Dwa w Świebodzinie oraz po jednym w Zbąszynku i Łagowie. W ubiegłym roku wszystkie zespoły wyjeżdżały do akcji 5365 razy.

Przeczytaj też: Akcja służb w Lubuskiem. Zlikwidowano magazyny pełne nielegalnego tytoniu (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u