Światowy Dzień Uchodźcy. Pikieta solidarności pod Strażą Graniczną w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

20 czerwiec 2022
Autor: 
Pikieta solidarności pod Strażą Graniczną w Zielonej Górze Redakcja

Światowy Dzień Uchodźcy. W Zielonej Górze odbyła się pikieta solidarności z migrantami. Manifestanci spotkali się przed placówką Straży Granicznej.

Mieszkańcy Zielonej Góry i okolic spotkali się w poniedziałek, 20 czerwca, około godziny 18:00 pod budynkiem Straży Granicznej przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Głównym celem pikiety było pokazanie solidarności z migrantami oraz zaprotestowanie przeciwko ich izolowaniu w ośrodkach dla cudzoziemców. To wszystko w Światowy Dzień Uchodźcy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: stawiam na szkołę nowoczesną. Edukacja to filar miasta

"Stop torturom - wolność dla uchodźców"

W zgromadzeniu udział wzięło około 20 osób. Na transparentach przygotowanych przez manifestantów można było wyczytać hasła: "Stop kryminalizacji migracji", "Solidarni z więzionymi uchodźcami" czy "Nikt nie jest nielegalny". Część z nich zawisło na płocie placówki pograniczników.

Ludzie, którym nie jest obojętny los migrantów, podkreślali, że nie zgadzają się na wielomiesięczne zamykanie ludzi uciekających przed kryzysami humanitarnymi czy wojną. Wskazywali, iż nie powinni przebywać w więzieniach otoczonych żyletkowym drutem.

- Od ponad dwóch miesięcy wzrasta fala strajków głodowych. Lesznowola, Wędrzyn, Przemyśl, Krosno Odrzańskie. Procedury są przedłużane, migranci nie są należycie informowani przez służby o swojej sytuacji prawnej, nie mają zapewnionej odpowiedniej pomocy psychologicznej. Do ośrodków przesyłane są paczki z jedzeniem, ubraniami, środkami czystości przez ludzi dobrej woli - czytamy w informacji o wydarzeniu.

Przeczytaj też: Nowa karetka dla szpitala w Świebodzinie. Od dziś służy mieszkańcom (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u