Most kolejowy na Odrze w Nietkowicach ukończony. "To była wymagająca modernizacja"

20 czerwiec 2022
Autor: 
Most kolejowy na Odrze w Nietkowicach ukończony Fot. Mosty Nowak

Zakończył się remont mostu kolejowego w Nietkowicach. Modernizacja na linii Zielona Góra - Szczecin kosztowała ponad 57 milionów złotych.

Linia kolejowa nr 273 łączy Wrocław ze Szczecinem. Po trasie tzw. Odrzanki kursują pociągi osobowe i pośpieszne, ale również wiele składów towarowych. Aby zapewnić pasażerom sprawne podróże postanowiono jednak zmodernizować most kolejowy na Odrze w Nietkowicach. Prace przy obiekcie ruszyły w 2020 roku.

Most kolejowy w Nietkowicach już ukończony

Za remont mostu kolejowego zabrało się konsorcjum firm Mosty Nowak, Firesta Fiser, Rekonstrukcje oraz Stavby. Prace na konstrukcji obejmowały przede wszystkim postawienie 10 nowych i niezależnych przęseł, a także zamontowanie podpór oraz odpowiednich wzmocnień na terenach zalewowych.

Po umieszczeniu wszystkich przęseł na obiekcie zamontowany został nowy tor, a także sieć trakcyjna. Inwestycja była realizowana tak, aby nie zatrzymywać ruchu na sąsiednim torze, po którym codziennie przejeżdża ponad 50 pociągów.

- To była wymagająca modernizacja - podkreśla firma Mosty Nowak.

Most kolejowy na Odrze - zwiększy się prędkość pociągów

- Przebudowany most na jednym z dwóch torów na lata zapewni sprawne i bezpieczne przejazdy pociągów. Zwiększą się możliwości Nadodrzanki. Prędkość pociągów kursujących nad Odrą wzrośnie do 120 km/h. Poprawi się przepustowość odcinka "mostowego", z którego będzie mogło korzystać więcej składów - informuje Radosław Śledziński z PKP PLK.

Przeczytaj też: Nowa karetka dla szpitala w Świebodzinie. Od dziś służy mieszkańcom (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u