Pościg za pijanym kierowcą we Wschowie. Wiózł 11-letnie dziecko

20 czerwiec 2022
Autor: 
Pościg za pijanym kierowcą we Wschowie Fot. KPP Wschowa

Pościg za pijanym kierowcą we Wschowie. Mężczyzna uciekał aż wjechał w ślepy zaułek. 43-latek miał blisko dwa promile alkoholu i przewoził 11-letnie dziecko.

Wszystko wydarzyło się w niedzielną noc, 19 czerwca, na terenie Wschowy. Patrol z Wydziału Ruchu Drogowego zwrócił uwagę na samochód osobowy marki Ford, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca mógłby znajdować się pod wpływem alkoholu.

Mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Ten jednak zupełnie nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg.

Miał blisko 2 promile, wiózł dziecko

Ucieczka 43-letniego mężczyzny przebiegała przez ulice miasta. Zakończyła się, gdy wjechał w ślepy zaułek. Tam kierowca został zatrzymany.

- Mężczyzna był pijany. Badanie trzeźwości wykazało blisko dwa promile alkoholu w jego organizmie. To jednak nie wszystko. Nieodpowiedzialny kierowca przewoził w aucie 11-letnią dziewczynkę - relacjonuje kom. Maja Piwowarska, rzecznik policji we Wschowie.

Stracił prawo jazdy

43-latek stracił prawo jazdy. W najbliższym czasie usłyszy zarzuty podsumowujące jego szaleńczą jazdę oraz stanie przed sądem.

Przeczytaj też: Akcja służb w Lubuskiem. Zlikwidowano magazyny pełne nielegalnego tytoniu (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u