Akcja służb w Lubuskiem. Zlikwidowano magazyny pełne nielegalnego tytoniu (ZDJĘCIA)

20 czerwiec 2022
Autor: 
Akcja służb w Lubuskiem. Zlikwidowano magazyny pełne nielegalnego tytoniu Fot. KAS, SG

Magazyny nielegalnego tytoniu działały w rejonie Zielonej Góry i Świebodzina. Do akcji wkroczyły służby, które przechwyciły blisko 15 ton krajanki tytoniowej.

Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa wspólnie z Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej ustaliła, że na terenie województwa działają trzy magazyny nielegalnego tytoniu. Te znajdowały się koło Zielonej Góry oraz Świebodzina.

Dwie osoby zatrzymane

W ostatnich dniach funkcjonariusze jednocześnie wkroczyli na trzy posesje, w których miał odbywać się handel nielegalnym tytoniem. Zatrzymano w nich dwóch mężczyzn w wieku 38 i 61 lat, którzy przyznali się, że towar jest ich własnością.

- Podczas przeszukania ujawniono około 15 ton krajanki tytoniowej oraz 37 tysięcy złotych. Dodatkowo zabezpieczono dwa samochody dostawcze i naczepę - relacjonuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG.

Zatrzymanym grozi nawet 10 lat więzienia

Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. Grozi im kara grzywny, a także kara do 10 lat pozbawienia wolności.

- Niezapłacony podatek akcyzowy za nielegalny tytoń mógł narazić budżet państwa na blisko 13 milionów złotych straty - informuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Przeczytaj też: Wieczorna kolizja na autostradzie A2. Luksusowe BMW rozbiło się o bariery energochłonne


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u