Trasa Aglomeracyjna w Zielonej Górze. Jak powinien przebiegać II etap? Będą konsultacje

04 lipiec 2022
Autor: 
Trasa Aglomeracyjna w Zielonej Górze - konsultacje społeczne Redakcja/archiwum

Trasa Aglomeracyjna Zielona Góra. Jak powinien przebiegać drugi etap miejskiej arterii? Prezydent Janusz Kubicki zaprasza na konsultacje społeczne.

Miasto Zielona Góra planuje wybudować drugi odcinek Trasy Aglomeracyjnej za 80 milionów złotych. Ostatnio magistrat otrzymał na inwestycję dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 65 milionów złotych.

Docelowo Trasa Aglomeracyjna w Zielonej Górze ma łączyć się z Zachodnią Obwodnicą i Trasą Północną, a przy okazji zapewnić połączenie m.in. z nowo budowanego osiedla Leśny Dwór. Droga ma być jednojezdniowa, lecz na pewnych odcinkach zakłada się utworzenie trzech pasów ruchu.

Przetarg na wykonawcę inwestycji powinien zostać ogłoszony w czwartym kwartale 2022 roku, natomiast zakończenie wszystkich prac przewiduje się najpóźniej na 2026 rok.

Trasa Aglomeracyjna Zielona Góra - konsultacje społeczne

Jak powinna przebiegać Trasa Aglomeracyjna w Zielonej Górze? Prezydent miasta Janusz Kubicki zaprasza wszystkich mieszkańców na konsultacje społeczne w sprawie budowy nowej drogi.

Spotkanie z przedstawicielami Departamentu Zarządzania Drogami Urzędu Miasta Zielona Góra oraz projektantami odbędzie się w czwartek, 7 lipca, w Planetarium Wenus. Początek o godzinie 17:30.

Przeczytaj też: Piotr Żyto nie jest już trenerem Falubazu Zielona Góra. "Nie mogliśmy postąpić inaczej"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u