Kolejna tragedia w powiecie nowosolskim. W stawie utonął 42-letni mężczyzna!

03 lipiec 2022
Autor: 
Kolejna tragedia w powiecie nowosolskim. W stawie utonął 42-letni mężczyzna! Redakcja/Archiwum

Niestety pierwsza niedziela lipca zapisze się tragicznie na kartach historii. W ciągu kilku godzin w powiecie nowosolskim utonęły dwie osoby!

W niedzielę, 3 lipca około godziny 19:25 na terenie stawów w Nowym Miasteczku doszło do tragicznego w skutkach nieszczęśliwego wypadku. 42-letni mężczyzna wszedł do stawu, niestety po chwili zniknął pod powierzchnią wody. Świadkowie zdarzenia wezwali na miejsce służby ratownicze.

W działaniach ratowniczych brały udział służby z powiatu nowosolskiego, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego Południe składająca się z sił i środków z Nowej Soli oraz Zielonej Góry a także doświadczony Marcel Korkuś, biegły sądowy z zakresu ratownictwa wodno – nurkowego i poszukiwań podwodnych.

Poszukiwania przy użyciu sonaru 

Marcel Korkuś przy użyciu własnego sonaru zlokalizował ciało mężczyzny, które znajdowało się około trzech metrów pod powierzchnią wody. Informacja o lokalizacji została przekazana do płetwonurka ze straży. Po kilku minutach ciało mężczyzny zostało wydobyte na powierzchnię, niestety na pomoc było już za późno. Lekarz stwierdził zgon 42-letniego mężczyzny.

Czynności na miejscu zdarzenia prowadza nowosolscy policjanci pod nadzorem prokuratora. To kolejne utonięcie w powiecie nowosolskim w ciągu kilku godzin. Chwilę po godzinie 17 na terenie jeziora w Lubieszowie doszło do utonięcia 26-latka.

Apelujemy o zachowanie rozwagi podczas wypoczynku nad wodą. Nie wchodźmy do wody w miejscach niestrzeżonych oraz po spożyciu alkoholu!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u