Zielona Góra: Właściciel zostawił psa w nagrzanym aucie. Policja wybiła szybę!

05 lipiec 2022
Autor: 
Zielona Góra: Właściciel zostawił psa w nagrzanym aucie. Policja wybiła szybę! Lubuska Policja

Pies pozostawiony w nagrzanym samochodzie w Zielonej Górze. Policjanci musieli wybić szybę w pojeździe!

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 4 lipca na terenie jednego z osiedli w Zielonej Górze. Mężczyzna zostawił szczeniaka rasy owczarek belgijski w samochodzie i oddalił się w bliżej nieokreślonym kierunku. Wszystko widział inny mężczyzna, który początkowo myślał, że właściciel wróci za kilka minut. Po kilkunastu minutach zaniepokojony świadek postanowił wezwać służby.

Na miejsce po kilku minutach dotarł patrol policji, równocześnie dyżurny zielonogórskiej policji ustalał dane kontaktowe do właściciela pojazdu. - Niestety właściciel pomimo wielokrotnych prób nawiązania kontaktu, nie odbierał telefonu. - podaje podinsp. Małgorzata Stanisławska, Oficer Prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. 

Policjanci wybili szybę

W pojeździe nie było uchylonych okien, dodatkowo pies z każdą chwilą był coraz bardziej wycieńczony i przestawał reagować. - Policjanci podjęli więc decyzję o wybiciu szyby w pojeździe i uwolnieniu szczeniaka. Na miejscu pojawili się także wolontariusze z Biura Ochrony Zwierząt w Zielonej Górze - dodaje podinsp. Małgorzata Stanisławska.

Pies został uwolniony z nagrzanego pojazdu i trafił w bezpieczne, chłodne miejsce. Zwierzę otrzymało także wodę do picia. Po chwili na miejscu zjawił się 48-letni właściciel psa, mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego. Zielonogórska policja prowadzi w tej sprawie postępowanie w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia.

Co robić w podobnej sytuacji? 

W sytuacji, gdy zobaczymy pozostawione w zamkniętym samochodzie dziecko lub zwierzę nie bójmy się reagować. Pamiętajmy, że temperatura w zamkniętym szczelnie pojeździe jest znacznie wyższa niż na zewnątrz i stanowi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia przebywających w nim zamkniętych dzieci lub zwierząt. - podaje podinsp. Małgorzata Stanisławska.

Jeśli w pojeździe zauważymy wycieńczone dziecko lub zwierzę to zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa możemy wybić szybę. Na miejsce warto również wezwać policję. W przypadku ratowania życia i zdrowia wybicie szyby nie jest traktowane jako przestępstwo. 

Czytaj także - Kibice Falubazu "pożegnali" trenera Piotra Żyto. Wystawili mu wypowiedzenie!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u