Żagań: Nietrzeźwy i bez uprawnień wiózł autem trójkę dzieci!

05 lipiec 2022
Autor: 
Żagań: Nietrzeźwy i bez uprawnień wiózł autem trójkę dzieci! Redakcja/Archiwum

Nietrzeźwy mężczyzna wiózł autem trójkę dzieci w powiecie żagańskim. Niestety to nie koniec przewinień 32-latka!

W niedzielę, 3 lipca żagańscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Ford. Mężczyzna przewoził w swoim samochodzie trójkę dzieci. Funkcjonariusze sprawdzili alkomatem stan trzeźwości 32-latka. Okazało się, że mężczyzna ma pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. To jednak nie koniec jego przewinień.

Pojazd, którym wraz z nietrzeźwym mężczyzną podróżowała trójka dzieci nie był dopuszczony do ruchu. Na domiar złego 32-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 

Najbardziej bulwersujący w tej sprawie jest fakt, że mężczyzna w takim stanie przewoził trójkę dzieci, narażając je na niebezpieczeństwo, jak również innych uczestników ruchu drogowego. - podaje st. sierż. Arkadiusz Szlachetko, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

32-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż 3 lata. Dodatkowo mężczyzna zapłaci świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych!

Czytaj także - Zielona Góra: Właściciel zostawił psa w nagrzanym aucie. Policja wybiła szybę!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u