Żłobek w Świdnicy koło Zielonej Góry już działa. We wrześniu ruszy też przedszkole (ZDJĘCIA)

06 lipiec 2022
Autor: 
Żłobek w Świdnicy koło Zielonej Góry już działa Fot. Gmina Świdnica

Gmina Świdnica koło Zielonej Góry ma już pierwszy, publiczny żłobek. Pierwsza grupa liczy 20 dzieci. W budynku znajdzie się również przedszkole.

Inwestycja zaczęła się pod koniec 2020 roku, kiedy to podpisano umowę na budowę nowego przedszkola wraz ze żłobkiem. Jej koszt to blisko 5,8 milionów złotych. Ponadto gmina Świdnica pozyskała 1,5 miliona złotych z Unii Europejskiej na funkcjonowanie i wyposażenie placówek.

- Stworzymy dzieciom warunki, jakich jeszcze w gminie nie miały - podkreślała wówczas Izabela Mazurkiewicz, obecny wójt gminy Świdnica.

I tak nowoczesny obiekt powstał w sąsiedztwie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm Biuro Obsługi Budownictwa "GOKA" Grzegorz Sachar oraz TAURUS Budownictwo i Usługi Jarosław Kopciuch.

Żłobek w Świdnicy już działa

Gminny Żłobek w Świdnicy oficjalnie działa już od 20 czerwca. Placówka zyskała nazwę "Krzyś" w celu upamiętnienia świętej pamięci wójta Krzysztofa Stefańskiego.

Pierwsza grupa liczy 20 dzieci. Maluchy mają do dyspozycji między innymi przestronną salę do zabawy oraz sypialnię. Ponadto na zewnątrz znalazło się miejsce na plac zabaw.

- Marzenia się spełniają! Mamy pierwszy gminny żłobek. To było również marzenie śp. Krzysztofa Stefańskiego. Dziękuję wszystkim współpracownikom za wielkie zaangażowanie w projekt przedszkolno-żłobkowy, ale również wykonawcom tego projektu - podsumowała wójt gminy Świdnica Izabela Mazurkiewicz.

Przedszkole w Świdnicy ruszy we wrześniu

W nowym budynku będą mieściły się również 4 oddziały przedszkolne. Wszystkie przygotowane w nich miejsca zostały już zapełnione w drodze rekrutacji. Oficjalnie otwarcie przedszkola zaplanowano na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 we wrześniu.

Przeczytaj też: Program "Mały Strażak" w Lubuskiem. Jednostki OSP kupują nowy sprzęt (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u