Program "Mały Strażak" w Lubuskiem. Jednostki OSP kupują nowy sprzęt (ZDJĘCIA)

06 lipiec 2022
Autor: 
Program "Mały Strażak" w Lubuskiem. Jednostki OSP kupują nowy sprzęt Fot. OSP Bogdaniec, OSP Dobiegniew

Dotacje dla OSP. Lubuscy strażacy kupują już sprzęt z programu "Mały Strażak". Stawiają m.in. na nowe ubrania specjalne, hełmy czy rękawice pożarnicze.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze już od kilku lat corocznie ogłasza konkurs Mały Strażak skierowany dla jednostek OSP z terenu województwa lubuskiego. Wszystko w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych.

W 2022 roku do Funduszu wpłynęło bardzo dużo wniosków o dofinansowanie. Ostatecznie pieniądze otrzymało 298 lubuskich jednostek. Dotacje dla OSP opiewają łącznie na kwotę 3,6 miliona złotych.

Program Mały Strażak - jednostki kupują sprzęt

Jedna jednostka OSP mogła otrzymać maksymalnie 12 tysięcy złotych. Dzięki takiemu dofinansowaniu strażacy doposażają się między innymi w przeróżny sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Część stawia również na środki ochrony indywidualnej w postaci ubrań specjalnych, hełmów czy rękawic pożarniczych.

- Dziękujemy za zaangażowanie i dotychczasową pracę na rzecz codziennego bezpieczeństwa mieszkańców. Oferujemy dalszą pomoc Funduszu w zakresie dofinansowań - podkreśla Mariusz Herbut, Prezes Zarządu WFOŚiGW w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Nowa Sól: 17-latek zabrał auto i ruszył w miasto. Jazdę zakończył na torowisku

Fot. OSP Lubrza, OSP Świdnica, OSP Kożuchów, OSP Bogdaniec, OSP Studzieniec, OSP Dąbie, OSP Koźla, OSP Racula, OSP Deszczno


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u