MZK na Winobranie

02 wrzesień 2016
Autor: 

Winobranie przeorganizowało ruch w Zielonej Górze. Miejska impreza wpłynie także na rozkład jazdy autobusów MZK.

Jak co roku organizatorzy Winobrania apelują, aby zostawić samochód na parkingu i przesiąść się do komunikacji miejskiej. Oznacza to, że w autobusach MZK może się pojawić więcej pasażerów.

Zmiany czekają głównie autobusy kursujące do centrum miasta:

- Przede wszystkim na zmianę w rozkładzie jazdy wpłynie zamknięcie u. Bohaterów Westerplatte 3 września, kiedy odbywał się będzie Bieg Bachusa. Prosimy pasażerów, żeby zwrócili szczególną uwagę na komunikaty na przystankach oraz na naszej stronie internetowej – mówiła Barbara Langner dyrektor Miejskiego zakładu Komunikacji w Zielonej Górze.

W najbliższą sobotę 3 września między godzina 10:00 a 14:30 autobusy, które jeżdża na trasie Westerplatte-Wojska Polskiego pojadą objazdem przez ul. Wandy, Zamkową, Batorego i Dworcową, a  autobusy jadące w kierunku u. Batorego pojadą przez ul. Ułańską, Dworcową i dalej Batorego.

Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładzie autobusów znajdują się na zrtonie internetowej zielonogórskiego MZK.

 • Winobranie 2022. Tysiące widzów na Korowodzie (ZDJĘCIA)

  Winobranie 2022. Tysiące widzów na Korowodzie (ZDJĘCIA)

  Tegoroczne Winobranie powoli się kończy. Dziś, podczas Korowodu Bachus oddał klucze do bram miasta. Uroczystość obserwowało prawie cztery tysiące widzów.

 • Winobranie 2022. No to ruszamy!

  Winobranie 2022. No to ruszamy!

  Dni miasta Zielonej Góry czas rozpocząć! W tym roku oprócz WinoBusów oraz Miasteczka Winiarskiego, w którym skosztować będziemy mogli wyrobów 37 winnic, dzięki współpracy z Fundacją Tłocznia, będzie można zwiedzić również historyczne piwnice winiarskie znajdujących się w okolicach centrum miasta. Fundacja przygotowała również cykl spacerów winiarskich oraz degustacji i spotkań z sommelierami i winiarzami.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Nowości w autobusach w Gorzowie Wielkopolskim. MZK wprowadza "ciepły guzik"

  Nowości w autobusach w Gorzowie Wielkopolskim. MZK wprowadza "ciepły guzik"

  System otwierania drzwi przez pasażerów, czyli tzw. ciepły guzik to funkcja stosowana już m.in. w Warszawie czy Zielonej Górze. Od 1 października system będzie uruchamiany także w autobusach gorzowskiego MZK.

 • Inspektorzy ITD skontrolowali autobusy MZK w Zielonej Górze. "Ujawniono nieprawidłowości" (ZDJĘCIA)

  Inspektorzy ITD skontrolowali autobusy MZK w Zielonej Górze. "Ujawniono nieprawidłowości" (ZDJĘCIA)

  Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała 73 autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze. Nieprawidłowości ujawniono w pięciu przypadkach.

 • Winobranie na Winnicy Samorządowej w Zaborze

  Winobranie na Winnicy Samorządowej w Zaborze

  Wspólne zbieranie i wyciskanie winogron, degustacja soku, konkursy wiedzy winiarskiej oraz wykłady historyczne o lubuskim winie - to tylko część atrakcji, które będą czekały na uczestników IV Winobrania na Winnicy Samorządowej.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u