Szczepienia przeciwko grypie. Sprawdź, gdzie się zaszczepisz

05 wrzesień 2022
Autor: 
Szczepienia przeciwko grypie. Sprawdź, gdzie się zaszczepisz Adobe Stock

Od 1 września 2022 roku możemy zaszczepić się przeciwko grypie. Szczepienia będzie można przyjąć w placówkach medycznych i aptekach, które zgłoszą się do akcji szczepień. Oddziały Wojewódzkie NFZ przyjmują zgłoszenia do 30 września.

Szczepionki przeciwko grypie dostaną bezpłatnie, na podstawie wystawionej recepty i w zależności od szczepionki:

  • kobiety w ciąży
  • seniorzy w wieku powyżej 75 lat.

Z częściową refundacją szczepionki będą mogli kupić, zgodnie z zakresem wskazań refundacyjnych oraz na podstawie wystawionej recepty i w zależności od szczepionki m.in.:

  • pacjenci 18 – 65 lat oraz dzieci w wieku od 2 – 5 lat – narażeni na ryzyko wystąpienia powikłań pogrypowych
  • pacjenci powyżej 65 lat
  • dzieci od ukończenia 6. miesiąca życia do ukończenia 2 lat oraz od 5 do 18 lat.

Decyzję o wysokości odpłatności za szczepienie podejmuje osoba wystawiająca receptę. Dla pozostałych osób szczepionka przeciw grypie jest płatna. Pacjent pokrywa koszt preparatu, natomiast NFZ płaci za szczepienie.

Eksperci podkreślają, że optymalnie czas szczepienia przeciw grypie powinien mieć miejsce przed rozpoczęciem okresu zwiększonej zachorowalności na grypę, a więc w naszych warunkach, od września do grudnia. W Polsce sezon epidemiczny grypy trwa od października do maja

Wykaz placówek medycznych i aptek, w których zaszczepisz się przeciwko grypie

Czytaj także: Ubezpieczenie chorobowe i zdrowotne to nie to samo


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u