WORD Zielona Góra odwołał egzaminy na prawo jazdy. Nie ma komu pracować

12 wrzesień 2022
Autor: 
WORD Zielona Góra odwołuje egzaminy na prawo jazdy Redakcja

Trwa protest egzaminatorów WORD Zielona Góra. Ośrodek odwołał egzaminy na prawo jazdy. Przypominamy, że egzaminatorzy m.in. domagają się podwyżek.

Pierwszy protest egzaminatorów odbył się już kilka miesięcy temu. Ci chcą przede wszystkim wyższych wynagrodzeń, bo te nie zmieniają się od około 10 lat. Podkreślają jednak, iż wzrost płac nie powinien podnieść kosztów dla kursantów. Ponadto domagają się także zmian w systemie egzaminowania, aby rozwiać wątpliwości w kwestii spornych przepisów ruchu drogowego.

Była nadzieja na rozwiązanie konfliktu, bo Ministerstwo Infrastruktury powołało specjalną grupę roboczą, ale wszelkie ustalenia zakończyły się fiaskiem. Władze zaproponowały 20-procentowe podwyżki, ale nie wskazały źródeł na ich finansowanie. Dodatkowo resort wskazał, że będą one uzależnione od sytuacji finansowej WORD-ów. I tak egzaminatorzy zerwali rozmowy z władzami.

Protest egzaminatorów rusza ponownie

Egzaminatorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z terenu całej Polski ponownie rozpoczynają protest. Praktycznie wszyscy masowo przechodzą na zwolnienia lekarskie. Dziś, 12 września, problem pojawił się już między innymi w WORD Zielona Góra. Placówka odwołała wszystkie egzaminy praktyczne oprócz kategorii D.

- Uprzejmie informujemy, że w związku z protestem egzaminatorów WORD Zielona Góra w dniu 12 września odbędą się tylko egzaminy praktyczne kat D. Pozostałe egzaminy zarówno w Zielonej Górze, jak i w Tomaszowie/Żaganiu, nie odbędą się. Egzaminy teoretyczne będą przeprowadzane zgodnie z planem. Za zaistniałe utrudnienia serdecznie przepraszamy - informuje Edward Jakubowski, dyrektor WORD w Zielonej Górze.

Osoby, których egzamin został odwołany, otrzymają nowe terminy. Aby to zrobić, należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem 68 476 53 70. Opłaty za odwołane egzaminy nie przepadają, lecz dla przyszłych kierowców niestety z reguły oznacza to kolejne tygodnie oczekiwania.

Przeczytaj też: Akcja policji na drogach. Sprawdzano czy kierowcy i pasażerowie zapinają pasy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u