Protest egzaminatorów. WORD Gorzów Wielkopolski odwołał większość egzaminów

12 wrzesień 2022
Autor: 
WORD Gorzów Wielkopolski odwołał większość egzaminów Fot. WORD Gorzów Wielkopolski

Spore utrudnienia dla osób starających się o prawo jazdy. Wznowiono protest egzaminatorów. WORD Gorzów Wielkopolski odwołał dziś większość egzaminów.

WORD w Gorzowie Wielkopolskim poinformował w poniedziałek, 12 września, o odwołaniu niemalże wszystkich egzaminów państwowych na prawo jazdy. Dziś ośrodek będzie realizował tylko egzaminy kategorii C oraz C+E. Odbędą się również egzaminy teoretyczne.

- Wniesiona opłata pozostaje do wykorzystania przy ustalaniu nowego terminu egzaminu - podkreśla Grzegorz Duszkiewicz, p.o. dyrektor WORD Gorzów Wielkopolski.

Gorzowski WORD informuje, że wszelkie informacje dotyczące organizacji egzaminów w kolejnych dniach będą przekazywane na bieżąco na stronie internetowej.

Protest egzaminatorów - czego się domagają?

Pracownicy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego apelują przede wszystkim o wyższe wynagrodzenia. Ich przedstawiciele rozmawiali już o tym w Ministerstwie Infrastruktury, gdzie powołano specjalną grupę roboczą. Władze przedstawiły propozycję podwyżki o 20 procent, lecz zaznaczyły, że wszystko będzie zależało od sytuacji finansowej WORD-ów. Ostatecznie rozmowy zakończyły się fiaskiem.

Egzaminatorzy domagają się także zmian w systemie egzaminowania. Chodzi tutaj o rozwianie wątpliwości w kwestii spornych przepisów ruchu drogowego.

Przeczytaj też: WORD Zielona Góra odwołał egzaminy na prawo jazdy. Nie ma komu pracować


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u