Niemiecki gigant odzieżowy w Sulechowie. Ogromny magazyn buduje Panattoni

12 wrzesień 2022
Autor: 
Niemiecki gigant odzieżowy w Sulechowie Fot. Panattoni

Niemiecka firma odzieżowa BestSecret inwestuje w Polsce. Pojawi się w Panattoni Park Sulechów III, gdzie zajmie blisko 90 tysięcy metrów kwadratowych.

Panattoni buduje w Sulechowie ogromne centrum logistyczne. Wszystko dla e-commerce'u modowego BestSecret, który dostarcza swoje towary do 27 krajów w Europie. Firma w całości wynajęła dla siebie Panattoni Park Sulechów III.

Obecnie teren BestSecret będzie zajmował 88,5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Niemiecki gigant odzieżowy dodatkowo będzie miał możliwość ekspansji o kolejne 42 000 m kw. Dodatkowo Panattoni przygotuje powierzchnię pod wykorzystanie regałów wielopoziomowych (Pick Towerów) oraz zapewni podwyższenie części budynku. Inwestycja będzie oddawana etapami od stycznia do czerwca 2023 roku.

- Dzięki realizacjom Panattoni Sulechów staje się zagłębiem branży odzieżowej i bardzo ważnym hubem dla zachodniej Europy. Już budujemy tu przecież obiekt BTS, który przekroczy 60 000 m kw. dla międzynarodowego przedstawiciela sektora, a teraz powierzchnia dostarczona dla sektora odzieżowego w regionie może się potroić. Po raz kolejny potwierdza się również znaczenie zachodniej Polski dla ogółu europejskiego e-commerce’u - mówi Aleksandra Kucharek, development director w Panattoni.

Panattoni Park Sulechów III będzie ekologiczny

Inwestycja zgodnie ze standardem Panattoni przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent. Oznacza to, że spełni wszystkie normy zarówno w zakresie energooszczędności, jak i wellbeingu (poczucie dobrostanu) przyszłych pracowników.

- Panattoni zadba o zwiększony dostęp światła dziennego, czy odpowiednią akustykę pomieszczeń, skonsultowaną ze specjalistą. Ponadto deweloper dostarczy na terenie obiektu infrastrukturę dla rowerzystów i punkty ładowania samochodów elektrycznych. Realizacja zostanie przygotowana we współpracy z ekologiem, która pomoże m.in. zadbać o bioróżnorodność inwestycji - informuje Panattoni.

Burmistrz Sulechowa: "Ten projekt robi wrażenie"

Z realizacji firmy Panattoni mocno zadowolony jest Wojciech Sołtys, burmistrz Sulechowa. Włodarz podkreśla, że inwestycja niesie za sobą również duży potencjał zatrudnienia.

- Całemu zespołowi, który pracował przy tym projekcie, dziękuję za te kilkanaście miesięcy. Były i nerwy i stres, bywało też zabawnie a dzisiaj przede wszystkim towarzyszy nam radość i satysfakcja. Pozostaje pilnować, by wszystko układało się tak, jak zaplanowaliśmy i cieszyć się kolejnym milowym krokiem w rozwoju gospodarczym gminy. Strefa Krężoły staje się faktem - podkreśla Wojciech Sołtys.

Przeczytaj też: Mecz Falubaz Zielona Góra - Wilki Krosno bez kibiców? Wszystko na to wskazuje


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u