Rolnicy ścigali się na traktorach

11 wrzesień 2022
Autor: 
Rolnicy ścigali się na traktorach Gmina Dąbie

Jak powszechnie wiadomo traktor służy do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych. W Pławiu pełni także rolę pojazdu wyścigowego. W minioną sobotę odbyła się kolejna edycja Rajdu Traktorów.

W wyścigu wzięło udział 25 traktorzystów. Wśród traktorów nie zabrakło Władimireca T25, Ursusa, Zetora czy nietypowego Sam Esa. Zawodnicy musieli zmierzyć się z dwiema konkurencjami: tor specjalny i przejazd prostą z garażem. Operatorzy traktorów musieli także na torze pokonać kilka ciasnych zakrętów i wszystko zrobić w jak najkrótszym czasie.

Pław to wieś położona w powiecie krośnieńskim, w gminie Dąbie. Po raz pierwsz Rajd został zorganizowany w 2014 roku a pomysłodawcą była Rada Sołecka. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i właścicieli traktorów. W tym roku odbyła się IX edycja konkursu.

W edycji 2022 w kategorii Tor wygrał Henryk Kurowski. Na podium stanęli także Wojciech Reczuch i Piotr Kuprynowicz. W kategorii Prosta z garażem pierwsze miejsce zajął niepokonany w tym roku Henryk Kurowski, miejsce drugie Piotr Kuprynowicz a trzecie Bartek Soliwoda. 

Tegorocznej imprezie towarzyszył motyw Biesiady Pożniwnej. Uroczystość rozpoczęto obrzędem dzielenia chleba pomiędzy uczestnikami biesiady. Odbyły się też mini zawody dla dzieci. Wójt Gminy Dąbie, Marcin Reczuch w trakcie trwania uroczystości podziękował osobom, które brały udział w pomocy dla osób dotkniętych konfliktem zbrojnym.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj także: Niebezpieczny kulig za traktorem w powiecie słubickim. Ścigali ich policjanci

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u