Do strażackich komend trafiły tabletki z jodkiem potasu. "Jest to standardowa procedura"

20 wrzesień 2022
Autor: 
Do strażackich komend trafiły tabletki z jodkiem potasu. "Jest to standardowa procedura" Redakcja/Archiwum

Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej otrzymały tabletki z jodkiem potasu. Powód? Sytuacja w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej.

W ubiegłym tygodniu do Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej trafiły tabletki z jodkiem potasu. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji jako powód podaje informacje medialne dotyczące walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej w Ukrainie. Jednocześnie MSWiA uspokaja, że obecnie nie ma żadnego zagrożenia a dostarczenie tabletek ma charakter prewencyjny przewidziany w przepisach prawa.

Tabletki z jodkiem potasu

Tabletki z jodkiem potasu są stosowane na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego. - Informujemy, że w obecnej chwili takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości, a odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego obywatela Polski. - czytamy w komunikacie MSWiA. 

Profilaktyczne przyjmowanie tabletek z jodkiem potasu jest odradzane przez lekarzy i specjalistów.

Czytaj także - Chirurg pędził motocyklem na operację. Zatrzymała go policja. Po chwili ruszyła eskorta!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u