Przebudowano drogę pod Nową Solą. Koszt? Ponad 2,8 miliona złotych (ZDJĘCIA)

22 wrzesień 2022
Autor: 
Przebudowano drogę pod Nową Solą za ponad 2,8 mln zł Fot. ZDW ZG

Droga wojewódzka nr 292 koło Nowej Soli została przebudowana na odcinku ponad 1,5 kilometra. Nie ma już kolein oraz spękań.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze ogłosił, że zakończyły się prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 292 na odcinku Nowa Sól - do skrzyżowania na Bytom Odrzański. Drogowcy wyremontowali trasę na odcinku 1,65 kilometra.

Inwestycję realizowała firma Eurovia Polska. Prace polegały przede wszystkim na wzmocnieniu istniejącej nawierzchni oraz likwidacji spękań i kolein. Poprawione zostało również odwodnienie i zjazdy z drogi np. na przyległe pola uprawne.

"Użytkownikom życzymy szerokiej drogi"

Wszystkie prace opiewały na kwotę ponad 2,8 miliona złotych. Całość została w pełni sfinansowana ze środków własnych budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

- Użytkownikom życzymy szerokiej drogi - podkreśla Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Groźny wypadek na S3 koło Zielonej Góry. Ciężarówka zderzyła się z osobówką (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u