Ktoś niszczy drzewa w Zielonej Górze. Nawiercił dziury i wlał truciznę (ZDJĘCIA)

23 wrzesień 2022
Autor: 
Ktoś niszczy drzewa w Zielonej Górze. Nawiercił dziury i wlał truciznę Fot. Janusz Kubicki /FB

Ktoś truje drzewa w Zielonej Górze. Sprawca wywiercił otwory w pniach i wlał nieznaną substancję. Sprawcy szuka policja, a miasto chce ratować drzewa.

To bulwersująca sprawa. Nieznana osoba ponawiercała otwory w drzewach rosnących na trasach Kiełpin - Jarogniewice oraz Zawada - Krępa. Następnie poprzez dziury przy pomocy strzykawki wlała do środka nieokreśloną ciecz. Z pewnością nie był to chuligański wybryk, a celowe działanie, aby drzewa uschły.

Zgłoszenie trafiło już na policję. Funkcjonariusze rozpoczęli czynności związane z poszukiwaniem sprawcy zdarzenia.

"Będziemy próbować ratować drzewa"

O zdarzeniu poinformował w mediach społecznościowych Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Włodarz wskazał, że miasto będzie próbowało ratować drzewa. Zlecona została już ekspertyza, która wykaże, w jakim stopniu drzewa zostały uszkodzone.

- Tak się zastanawiam komu to przeszkadzało? Kto wychodząc z domu, na "spacer" zabiera z sobą strzykawkę z cieczą? Jak nazwać taką osobę? No i niech mi ktoś powie, że mam się nie denerwować, nie przejmować? Tylko jak to zrobić? Zaraz napiszą nie dbamy o drzewa - napisał Kubicki.

Sprawa oburzyła mieszkańców Zielonej Góry. - Aż ciężko napisać publicznie jaki epitet ciśnie mi się na usta. Inteligencja równa temperaturze ciała - komentuje pani Barbara. "Brak słów" - pisze pani Katarzyna.

Przeczytaj też: Wjeżdżasz autem do lasu? Straż Leśna daje mandaty bez taryfy ulgowej


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u