Jechał pod prąd trasą S3. 24-latek tłumaczył, że nie chciał stać w korku (FILM)

23 wrzesień 2022
Autor: 
Jechał pod prąd trasą S3. Tłumaczył, że nie chciał stać w korku Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Policja dotarła do kierowcy, który jechał pod prąd na trasie S3 koło Gorzowa Wielkopolskiego. Ten tłumaczył się absurdalnie. Wkrótce stanie przed sądem.

Na lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3 niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, że kierowcy wjeżdżają pod prąd. Niestety część z tych zdarzeń kończyła się tragicznie, ponieważ dochodziło do śmiertelnych wypadków drogowych.

- Mimo stosownego oznakowania i samego układu jezdni, która wymusza prawidłową jazdę, niektórzy kierujący pojazdami łamią przepisy i stwarzają ogromne zagrożenie w ruchu drogowym, dla innych, jak i samych siebie - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Jechał pod prąd na S3 koło Gorzowa

Ostatnia niebezpieczna sytuacja na ekspresówce wydarzyła się w piątek, 9 września. Na odcinku trasy S3 między Gorzowem Wielkopolskim a Międzyrzeczem pod prąd jechał kierujący osobową Mazdą. Jego "wyczyn" zarejestrował na wysokości miejscowości Deszczno jeden z pasażerów autobusu.

- Na filmie bardzo wyraźnie widać, jak kierujący Mazdą podąża w tym samym kierunku co autokar, ale drogą przeznaczoną dla kierowców jadących w kierunku Szczecina. Kierowca ten w ogóle nie reagował na to, co dzieje się wokół niego. Nietrudno sobie wyobrazić, jakie byłyby konsekwencje czołowego zderzenia, gdyby do takiego doszło - podkreśla podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Policja dotarła do kierowcy. Jak się tłumaczył?

Kierowcą osobówki okazał się 24-letni mieszkaniec Skwierzyny. Mężczyzna został już przesłuchany przez miejscowych funkcjonariuszy.

- Jak stwierdził przy dojeździe do Gorzowa natknął się na korek spowodowany zdarzeniem drogowym. Po godzinie po godzinnym oczekiwaniu skończyła mu się cierpliwość i zawrócił do najbliższego zjazdu - relacjonuje podinsp. Maludy.

Teraz mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Niecierpliwość może go słono kosztować, ponieważ po zmianie przepisów sąd może nałożyć grzywnę sięgającą nawet 30 tysięcy złotych.

Kierowcy wjeżdżają pod prąd - GDDKiA montuje znaki

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już od dłuższego czasu chciała w jakikolwiek sposób zapobiec temu, że kierowcy wjeżdżali pod prąd na trasy. Drogowcy podpatrzyli rozwiązanie stosowane na przykład w Niemczech czy Austrii. I tak duże, żółte tablice informacyjne z napisem "STOP - Zły kierunek" oraz symbolem dłoni z umieszczonym na niej piktogramem znaku zakaz wjazdu stanęły np. na wszystkich węzłach trasy S3 w Lubuskiem.

- Ustawione tablice informacyjne przestrzegają kierowców przed wjazdem na drogę szybkiego ruchu pod prąd. Nie są znakiem drogowym, mają służyć jako wzmocnienie obowiązującej organizacji ruchu - czytamy w komunikacie GDDKiA Zielona Góra.

Jak się zachować, gdy wjedziemy pod prąd?

Drogowcy podkreślają, że gdy już jedziemy pod prąd, to jeżeli mamy jeszcze możliwość wyboru należy wjechać w prawidłową łącznicę lub skręcić w kierunku wyjazdu z Miejsca Obsługi Podróżnych. Jeśli jest już za późno, to powinniśmy od razu zatrzymać się w bezpiecznym miejscu. Nie powinniśmy ani cofać, ani tym bardziej zawracać.

- Najlepiej zatrzymać się na pasie awaryjnym i włączyć światła awaryjne. Następnie opuścić pojazd i jeśli to możliwe schronić się za barierą ochronną. Kolejną czynnością powinno być powiadomienie służby drogowej lub policji, które pomogą kierowcy wydostać się z "pułapki".

Przeczytaj też: Ktoś niszczy drzewa w Zielonej Górze. Nawiercił dziury i wlał truciznę (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u