Alarm pożarowy w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Ćwiczenia strażaków (ZDJĘCIA)

23 wrzesień 2022
Autor: 
Alarm pożarowy w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Fot. Lubuskie.pl

Rozległ się alarm pożarowy i rozpoczęła się ewakuacja Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Przyjechali strażacy. Ale spokojnie, to były tylko ćwiczenia.

W czwartek, 22 września, kilka minut po godzinie 13:00 w Urzędzie Marszałkowskim aktywowała się czujka dymowa. Jednocześnie, w sposób automatyczny, informacja została przekazana do dyżurnego zielonogórskiej straży pożarnej.

Z chwilą wywołania alarmu rozpoczęła się całkowita ewakuacja obiektu, czyli kilkuset urzędników, ale również interesantów. W jej trakcie o bezpieczeństwo dbają dodatkowo specjalnie przygotowani oraz przeszkoleni pracownicy. I tak Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego opustoszał po 3 minutach i 50 sekundach.

Ćwiczebna akcja straży pożarnej

Pod budynek urzędu podjechały dwa zastępy straży pożarnej. Po konsultacji z pracownikami urzędu i rozpoznaniu sytuacji przez dowódcę ratownicy rozwinęli linię gaśniczą i wyposażeni w aparaty powietrzne w dwuosobowych rotach udali się do środka budynku.

W międzyczasie okazało się, że wewnątrz znajduje się osoba poszkodowana. Strażacy ewakuowali ją, a następnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy.

- Takie ćwiczenia przeprowadzane są mniej więcej raz na dwa lata. Wszystko po to, aby sprawdzić, jak działają procedury, gdy dojdzie do realnej sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia ludzi - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Przeczytaj też: Ktoś niszczy drzewa w Zielonej Górze. Nawiercił dziury i wlał truciznę (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u