Policja chwali się nowymi motocyklami BMW. Do "setki" rozpędzają się w 4 sekundy (ZDJĘCIA)

23 wrzesień 2022
Autor: 
Policja chwali się nowymi motocyklami BMW Fot. KPP Strzelce Krajeńskie

Policyjne motocykle BMW R 1250 RT trafiły do mundurowych w Strzelcach Krajeńskich. Maszyny w nowej kolorystyce będą polować na piratów drogowych.

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich wzbogaciła się o dwa nowe motocykle BMW R 1250 RT. Jednoślady trafiły na wyposażenie Wydziału Ruchu Drogowego.

BMW R 1250 RT w 4 sekundy do "setki"

Policyjne motocykle dostarczono zgodnie z najnowszymi obowiązującymi wzorami. I tak jednoślady mają nowe kolory, a dodatkowo zostały oklejone w rzucające się w oczy szerokie fluorescencyjne elementy. Wszystko po to, aby motocykl był widoczny niezależnie od warunków atmosferycznych. Oczywiście zamontowano na nich również niebieskie i czerwone sygnały świetlne, które wykonano w technologii LED.

Wiadomo, że BMW R 1250 RT zostały specjalnie przygotowane do wymogów policji. Jednoślady wyposażono w silnik o pojemności 1250 cm3, mocy 136 KM oraz 143 Nm momentu obrotowego. Rozpędzą się do "setki" w 4 sekundy, a ich maksymalna prędkość wynosi nieco ponad 200 km/h. To wszystko przy masie, która jest równa 280 kg.

Jednoślady zostały naszpikowane elektroniką. Mają między innymi aktywny tempomat i nawigację. Zamontowano w nich nawet podgrzewane siedzisko oraz manetki.

"Już są wykorzystywane"

- Policyjne motocykle już są wykorzystywane do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania, szczególnie ze strony nieodpowiedzialnych kierowców. W przypadkach ujawnienia niebezpiecznej jazdy, stwarzania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym będą reagować na te sytuacje błyskawicznie i z całą surowością - podkreśla asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek w Gorzowie. Nie żyje motocyklista


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u