Odbierz sadzonkę od Lasów Państwowych i posadź własne drzewo. Ruszyła akcja #sadziMY

29 wrzesień 2022
Autor: 
Odbierz sadzonkę od Lasów Państwowych i posadź własne drzewo Redakcja

Lasy Państwowe zachęcają do sadzenia drzew w ramach akcji #sadziMY. Już 29 i 30 września każdy może za darmo odebrać sadzonkę, aby posadzić własne drzewo.

Leśnicy każdego roku sadzą w Polsce miliony drzew. Często podobnie jak Nadleśnictwo Zielona Góra organizują także działania pt. "Posadźmy razem las", gdzie mieszkańcy mogą wspólnie przy pomocy specjalistów obsadzić sadzonkami hektary powierzchni.

Posadź własne drzewo - akcja #sadziMY

Teraz w dniach 29 i 30 września odbywa się już czwarta, ogólnopolska akcja pod hasłem #sadziMY. Lasy Państwowe przygotowały sadzonki drzew, które zupełnie za darmo będzie mógł odebrać każdy z nas. Wszystko po to, aby móc własnoręcznie zasadzić drzewo na własnym gruncie.

Gdzie odebrać sadzonkę w województwie lubuskim? Wystarczy zjawić się w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze lub najbliższym nam nadleśnictwie, m.in. w Sulechowie, Świebodzinie czy Nowej Soli. Leśnicy będą rozdawać sadzonki w godzinach od 9:00 do 15:00. Każda placówka oferuje inne gatunki, ale najczęściej są to świerk, sosna, brzoza oraz dąb.

- Zachęcam, by wziąć drzewko od leśników i posadzić je na własnej działce, przy domu czy tam, gdzie pracujemy - mówi Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Akcja #sadziMY ruszyła w 2017 roku. To pokłosie nawałnicy, która w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. połamała i wywróciła miliony drzew na powierzchni około 70 tysięcy hektarów w pasie od Dolnego Śląska przez po Kaszuby.

Jak posadzić drzewo?

Lasy Państwowe przygotowały specjalną infografikę, na której dokładnie opisano, w jaki sposób należy sadzić drzewo. Zamieszczamy ją poniżej.

Przeczytaj też: Sadysta powiesił psa w lesie koło Torzymia. Zwierzę skonało w męczarniach


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u