Nocny pożar domu pod Międzyrzeczem. W akcji 12 zastępów straży pożarnej!

29 wrzesień 2022
Autor: 
Nocny pożar domu pod Międzyrzeczem. W akcji 12 zastępów straży pożarnej! Fot. OSP Silna

Nocny pożar domu w Janowie pod Międzyrzeczem. Budynek został poważnie zniszczony. W akcji 12 zastępów straży pożarnej.

W czwartek, 29 września chwilę po północy do dyżurnego operacyjnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Janowo, która jest oddalona o około 10 kilometrów od Międzyrzecza.

Do działań zadysponowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Międzyrzeczu oraz okoliczne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z miejscowości: Silna, Międzyrzecz-Obrzyce, Pszczew, Trzciel, Skwierzyna, Bukowiec, Policki i Wyszanowo. 

Z chwilą dojazdu pierwszych zastępów strażaków pożar był już mocno rozwinięty. Ogień obejmował znaczną część poddasza w długim na 20 metrów budynku mieszkalnym. Po wstępnym rozpoznaniu udało się ustalić, że w budynku przebywały tylko dwie osoby, które ewakuowały się same przed przyjazdem służb. 

Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny, konstrukcja spalonego dachu zawaliła się do środka. Strażakom udało się uratować jedynie część budynku. Wstępna przyczyna pożaru to nieszczelność w przewodzie kominowym. 

Czytaj także - Kierowca wywrotki uciekł przed inspektorami ITD w pole kukurydzy!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u