Rusza przebudowa skrzyżowania w Zielonej Górze. Koszt? Ponad 7 milionów (ZDJĘCIA)

29 wrzesień 2022
Autor: 
Rusza przebudowa skrzyżowania w Zielonej Górze Redakcja

Rusza kolejny remont w Zielonej Górze. Przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego. Inwestycja kosztuje ponad 7 mln złotych.

Mieszkańcy od wielu lat apelowali do Urzędu Miasta Zielona Góra, aby zwiększyć bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego. Wskazywali, że w tym miejscu często dochodzi do kolizji lub wypadków drogowych, przejścia dla pieszych nie są dobrze oświetlone, natomiast sygnalizacja świetlna wyłączana jest zbyt wcześnie.

Pisma wysyłane przez Zielonogórzan do prezydenta powoli przynosiły oczekiwane efekty. Czas działania świateł wydłużono do godziny 22:00, natomiast w rejonie skrzyżowania zamontowano nowe latarnie oświetleniowe. Mieszkańcy cały czas liczyli jednak na przebudowę z prawdziwego zdarzenia, co zgłosili do Budżetu Obywatelskiego, lecz ostatecznie zadanie nie zostało zakwalifikowane do realizacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Szpitalny oddział ginekologii, porodówki i neonatologii w Sulechowie bez lekarzy. Wypowiedzenie umowy o pracę złożyli prawie wszyscy lekarze. Sytuacja jest bardzo poważna ...

Rusza przebudowa skrzyżowania w Zielonej Górze

Nadzieja dla mieszkańców przyszła pod koniec lipca, kiedy magistrat ogłosił przetarg na remont skrzyżowania. Postępowanie udało się rozstrzygnąć. I tak robotami zajmie się firma Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG z Kożuchowa, której oferta opiewa na kwotę przeszło 7 milionów złotych. W środę, 28 września, prezydent Janusz Kubicki podpisał umowę na realizację inwestycji.

- To newralgiczny punkt w mieście, osoby, które znają Osiedle Zastalowskie, wiedzą, że trudno z niego wyjechać. Zastanawialiśmy się nad budową ronda, ale nasze symulacje ruchu wykazały, że sygnalizacja świetlna lepiej się sprawdzi - informuje Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Zakres inwestycji obejmuje przede wszystkim przebudowę istniejącego układu komunikacyjnego. - Lewoskręty z ul. Batorego w Zamoyskiego i z Batorego w Rzeźniczaka mają działać bezkolizyjnie. Na ul. Batorego powstanie prawoskręt w Rzeźniczaka (osobny pas do skrętu w prawo) oraz osobny pas do skrętu w lewo w ul. Zamoyskiego, natomiast ulica Rzeźniczaka przed samym skrzyżowaniem będzie dwupasowa: pas w prawo oraz pas na wprost i w lewo - wyjaśnia Urząd Miasta.

Przebudowa skrzyżowania ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego w Zielonej Górze to także budowa ścieżki rowerowej, ścieżki pieszo-rowerowej oraz chodnika. Dodatkowo pojawi się nowe oświetlenie uliczne, a sygnalizacja świetlna zostanie wymieniona.

Będą spore utrudnienia w ruchu

Remont wiąże się z utrudnieniami zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych. Zaleca się, aby kierowcy w miarę możliwości wybierali alternatywną trasę, omijającą to skrzyżowanie.

- Przepraszamy kierowców za utrudnienia, muszą się uzbroić w cierpliwość, to jest bardzo ruchliwa droga - podkreśla włodarz miasta.

Prace przy przebudowie skrzyżowania mają potrwać około 3 miesiące, czyli mają zakończyć się jeszcze do końca 2022 roku.

Przeczytaj też: Odbierz sadzonkę od Lasów Państwowych i posadź własne drzewo. Ruszyła akcja #sadziMY

Fot. UM ZG, NewsLubuski.pl


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u