Bartosz Arłukowicz przyjechał do Zielonej Góry. Poseł odwiedził targ na Owocowej! (FILM)

15 październik 2022
Autor: 
Bartosz Arłukowicz przyjechał do Zielonej Góry. Poseł odwiedził targ na Owocowej! Redakcja

Bartosz Arłukowicz w Zielonej Górze. Poseł wziął udział w Różowym Marszu oraz wybrał się na rynek przy ulicy Owocowej.

Poseł do Parlamentu Europejskiego Bartosz Arłukowicz przyjechał w sobotę, 15 października do Zielonej Góry. Polityk wziął udział w Różowym Marszu promującym profilaktyczne badania piersi. Następnie były minister zdrowia wybrał się na rynek przy ulicy Owocowej, gdzie rozmawiał ze sprzedawcami na temat rosnących cen produktów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Śmiertelny wypadek w Zielonej Górze. W rejonie dworca PKP ...

- Każdego dnia poruszam się po niewielkich miejscowościach. Dzisiaj akurat Zielona Góra, czyli spore miasto. [...] Staram się odwiedzić lokalny ryneczek, porozmawiać z ludźmi o ich problemach, zapytać ich jak się żyje w tym trudnym czasie inflacji, zagrożenia wojną. - mówił Bartosz Arłukowicz, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Sprzedawcy w rozmowie z posłem wskazywali na wzrost cen produktów. Jajka w ciągu kilku tygodniu podrożały o około 20-30 groszy za sztukę co w przeliczeniu na standardową wytłoczkę daje wzrost rzędu 2-3 złotych. - Ludzie bardzo narzekają na ceny. Niestety nie mają pieniędzy. - mówiła jedna ze sprzedawczyń. 

- Inflacja ma bardzo wiele różnych przyczyn, na pewno to, co się dzieje wokół naszej wschodniej granicy ma na to także wpływ. Ale niestety także błędne decyzje rządu, NBP, zaniechania NBP, zbyt późne reakcje, brak zrozumienia przez prezesa Glapińskiego - a przynajmniej w jego przekazie zewnętrznym - mechanizmów makroekonomicznych, które się w Polsce dzieją. To wszystko powoduje dzisiaj dokładnie to, że cierpią ci ludzie tutaj na tym rynku. - mówił Arłukowicz. 

Po wizycie w Zielonej Górze Bartosz Arłukowicz udał się do Nowej Soli, a następnie do Kożuchowa. Czytaj także - Zielonogórska grupa SPEED w akcji. Kierowca w zabudowanym pędził 130 km/h!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u