Zostań strażakiem w Słubicach. PSP szuka kandydatów do służby

18 październik 2022
Autor: 
Zostań strażakiem w Słubicach. PSP szuka kandydatów do służby Redakcja

Państwowa Straż Pożarna w Słubicach poszukuje trzech funkcjonariuszy. Wszyscy nowi strażacy będą brali udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Chyba nie ma chłopaka, który nie marzył o byciu strażakiem. Choć wielu ludziom dziecięca fascynacja szybko mija, chętnych do służby w Państwowej Straży Pożarnej nie brakuje. Zainteresowanymi zwykle są przede wszystkim osoby, które działają już w jednostkach OSP i za cel stawiają sobie dołączenie do zawodówki.

Teraz pojawia się taka szansa, ponieważ nowych funkcjonariuszy szuka Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach. Komendant zatrudni trzy osoby, które pozytywnie przejdą wszystkie etapy rekrutacji. Wszyscy docelowo zajmą stanowiska w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej. Zanim jednak wyjadą do akcji, będą musieli przejść jeszcze szkolenie w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy.

Zostań strażakiem - wymagania

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do służby w Państwowej Straży Pożarnej musi spełniać obligatoryjne wymagania:

  • posiadać polskie obywatelstwo
  • być niekaranym za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe
  • korzystać z pełni praw publicznych
  • posiadać co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe
  • posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby
  • mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej (odbyta zasadnicza służba wojskowa lub przeniesienie do rezerwy bez odbycia tej służby albo po zwolnieniu od obowiązku służby wojskowej - nie dotyczy kobiet)

Nabór do PSP - jakie etapy rekrutacji?

Postępowanie kwalifikacyjne składa się z sześciu etapów. Przed kandydatami między innymi test sprawności fizycznej oraz sprawdzian braku lęku wysokości. Nie obędzie się również bez rozmowy kwalifikacyjnej i badań lekarskich. Szczegółowe informacje o naborze zawarte są w ogłoszeniu opublikowanym na stronie KP PSP Słubice.

Termin składania wymaganych dokumentów upływa 3 listopada.

Przeczytaj też: Policja w Strzelcach Krajeńskich ma nowego psa. Cerber patroluje już miasto (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u