Rajd "Rowerowa Niepodległa" w Zielonej Górze. Uczestniczyło ponad 100 osób (ZDJĘCIA)

11 listopad 2022
Autor: 
Rajd "Rowerowa Niepodległa" w Zielonej Górze Redakcja

Dziś Święto Niepodległości. Z tej okazji w Zielonej Górze odbył się rajd pod hasłem "Rowerowa Niepodległa". Celem było Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie.

Sposoby na świętowanie odzyskania przez Polskę Niepodległości są różne. Część osób uczestnicy w oficjalnych i uroczystych obchodach, natomiast kolejni wybierają alternatywne zajęcia. I tak w Zielonej Górze odbył się dziś kolejny rajd rowerowy "Rowerowa Niepodległa". Za jego organizację odpowiadało Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie oraz stowarzyszenie Rowerem Do Przodu.

- Wielu mieszkańców Zielonej Góry jeździ na rowerach. Spotykamy się już dziewiąty raz podczas Święta Niepodległości. W naszym rajdzie bierze udział ponad 100 rowerzystów - mówił Robert Górski, prezes stowarzyszenia Rowerem Do Przodu.

Cel? Lubuskie Muzeum Wojskowe


Poniżej relacja z rajdu rowerowego. Dalsza część artykułu pod wideo:


Rowerzyści, jak co roku, równo o godzinie 11:11 wystartowali z placu Bohaterów w Zielonej Górze. Wszystkich uczestników rajdu symbolicznie pożegnał "Józef Piłsudski". Następnie rowerzyści w eskorcie policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego przemierzyli około 20 kilometrów. Byli obecni m.in. na rondzie PCK, ulicy Łużyckiej oraz w Wilkanowie, Słonem i Buchałowie.

Celem wyprawy było oczywiście Lubuskie Muzeum Wojskowe, gdzie zorganizowano niepodległościowy festyn. Muzeum przygotowało inscenizację "Wielkopolan bój o niepodległość", prezentacje transportera opancerzonego BTR-152 i okolicznościowe wystawy. Na chętnych czekała też wojskowa grochówka.

Przeczytaj też: Prezydent Zielonej Góry jak lisek chytrusek? Gminy bronią marszałek województwa (ZDJĘCIA)


Poniżej relacja z rajdu rowerowego. Dalsza część artykułu pod wideo:NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u