Ognisko bez dozoru w Słonem pod Zieloną Górą postawiło strażaków na nogi (ZDJĘCIA)

11 listopad 2022
Autor: 
Ognisko bez dozoru w Słonem postawiło strażaków na nogi Redakcja

Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały w miejscowości Słone koło Zielonej Góry. Strażaków postawiło na nogi ognisko bez dozoru.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w piątkowe popołudnie, 11 listopada, tuż po godzinie 16:40. Mieszkańcy wsi Słone (gmina Świdnica) powiadomili o ogniu i zadymieniu, które widoczne było pośród drzew przy ulicy Słonecznej.

Na miejsce wysłano zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Zielonej Góry. Do akcji wyruszyły także trzy zastępy ochotników z jednostek OSP Świdnica oraz OSP Koźla.

Ognisko bez dozoru

Już po dojeździe pierwszego samochodu gaśniczego okazało się, że sytuacja nie jest groźna. Ktoś nieodpowiedzialny zostawił bez nadzoru płonące ognisko. Strażacy rozwinęli tzw. linię szybkiego natarcia i ugasili ognisko. Na zakończenie wszystko zostało dokładnie przelane.

Przypominamy, iż pozostawienie palącego się ogniska bez nadzoru oznacza zagrożenie pożarowe. Za jego stworzenie zarówno przepisy kodeksu wykroczeń, jak i kodeksu karnego przewidują sankcje.

Przeczytaj też: Długi weekend to i akcja policji na drogach. Będzie więcej kontroli prędkości i trzeźwości


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u