W Wiechlicach otwarto Miasteczko Ruchu Drogowego. Kosztowało ponad 380 tysięcy (ZDJĘCIA)

17 listopad 2022
Autor: 
W Wiechlicach otwarto Miasteczko Ruchu Drogowego Fot. UM Szprotawa

Otwarto Miasteczko Ruchu Drogowego w Wiechlicach koło Szprotawy. Tu dzieci będą uczyły się bezpiecznego poruszania się na drodze.

Przy Szkole Podstawowej w Wiechlicach powstało Miasteczko Ruchu Drogowego z prawdziwego zdarzenia. Są znaki drogowe, przejścia dla pieszych, a nawet sygnalizacja świetlna. Całkowita wartość inwestycji to przeszło 380 tysięcy złotych, z czego 100 tysięcy Urząd Miejski Szprotawa otrzymał z budżetu Województwa Lubuskiego w ramach programu "Lubuska Baza Sportowa".

- Prace objęły przebudowę nawierzchni placu manewrowego, zakup i montaż oznakowania, wykonanie sygnalizacji świetlnej, a także zagospodarowanie przestrzeni, w tym oświetlenie terenu miasteczka, posadzenie zieleni oraz montaż elementów małej architektury, czyli ławek, stojaków na rowery i koszy na śmieci - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

To rekordowy rok pod względem liczby obsłużonych pasażerów ...

Miasteczko Ruchu Drogowego z myślą o najmłodszych

Urząd Miejski w Szprotawie realizuje projekt "Rower dla pierwszaka", w ramach którego każdy uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej i liceum rozpoczynający naukę w placówkach prowadzonych przez samorząd otrzymuje rower. Teraz szczególnie ci najmłodsi będą mogli korzystać z miasteczka, aby szlifować swoje umiejętności jazdy na rowerze zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

- Miasteczko Ruchu Drogowego jest częścią olbrzymiego projektu rozwoju turystyki rowerowej oraz promocji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia w naszej gminie. Jego elementami składowymi są między innymi cieszący się dużą popularnością pumptrack czy aktualnie powstający skatepark na stadionie - mówi Mirosław Gąsik, burmistrz Szprotawy.

Włodarz magistratu zaznacza także, że już wkrótce tereny wiejskie oraz miasto zostaną skomunikowane ścieżkami rowerowymi lub ciągami pieszo-rowerowymi. To wszystko w ramach projektu Velo Sprotavia czy ścieżki, która będzie biegła od Szprotawy przez Wiechlice, Szprotawkę, Leszno Dolne, Leszno Górne, aż do granicy z województwem dolnośląskim.

Przeczytaj też: Pościg pod Żaganiem. Uciekinier zderzył się z innymi pojazdami i uciekał pieszo (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u