Przebudowano drogę w Niedoradzu. 890-metrowy odcinek pochłonął 930 tysięcy (ZDJĘCIA)

17 listopad 2022
Autor: 
Przebudowano drogę w Niedoradzu. Odcinek pochłonął 958 tysięcy Fot. Lubuskie.pl, UG Otyń

Blisko 930 tysięcy złotych kosztował remont drogi w miejscowości Niedoradz (gmina Otyń). Drogowcy całkowicie przebudowali 890 metrów trasy.

Ulica Drzewna w Niedoradzu koło Nowej Soli była drogą, która nie zachęcała do jazdy. Jej nawierzchnia nie była jednorodna, a w miejscach znacznych ubytków była uzupełniona tłuczniem, betonem oraz innym niezidentyfikowanym materiałem. Występowały na niej liczne nierówności, dziury i zagłębienia. Podsumowując, jej stan techniczny był bardzo zły.

Teraz wszystko się zmieniło, ponieważ trasa doczekała się gruntownej modernizacji na odcinku 890 metrów. Inwestycję za prawie 930 tysięcy złotych realizowała firma SOWA R.J.K. z Nowej Soli. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki montażowi finansowemu, na który pieniądze dał Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego (150 tys. zł) oraz Lasy Państwowe (200 tys. zł). Resztę dołożyła gmina Otyń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Czym jest rolnictwo regeneratywne? Lubuskie Angusowo

Uroczyste otwarcie drogi

Dziś, 17 listopada, ulica Drzewna została symbolicznie oficjalnie otwarta po przebudowie poprzez przecięcie wstęgi. W wydarzeniu udział wzięli między innymi wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn, burmistrz gminy Otyń Barbara Wróblewska, nadleśniczy Nadleśnictwa Przytok Maciej Taborski, ale i mieszkańcy Niedoradza.

- Cieszymy się z pomocy, bo Gmina nie ma tyle, żeby samodzielnie robić kolejne inwestycje, a zarówno pan marszałek, jak i pan nadleśniczy nie raz nam już pomogli. Dziękuję też wykonawcy, który zrobił drogę bardzo dobrze i w terminie - podkreśla Barbara Wróblewska, burmistrz Otynia.

Przeczytaj też: W Wiechlicach otwarto Miasteczko Ruchu Drogowego. Kosztowało ponad 380 tysięcy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u