Lotnisko Zielona Góra - Babimost będzie miało nowy terminal? Trwają rozmowy

23 listopad 2022
Autor: 
Lotnisko Zielona Góra - Babimost będzie miało nowy terminal? Fot. Lubuskie.pl

Lotnisko Zielona Góra Babimost będzie się dalej rozwijać? Lubuscy politycy rozmawiali o tym w Warszawie. Poruszono temat nowego terminala i budowy dróg.

Port Lotniczy Zielona Góra - Babimost od początku roku obsłużył już ponad 36 tysięcy pasażerów. Tym samym lubuskie lotnisko poprawiło już swój najlepszy wynik sprzed ostatnich lat, który wynosił blisko 34 tysiące (2019 r.). Na nowy rekord pasażerów złożyło się m.in. zwiększone zainteresowanie połączeniami z Babimostu do Warszawy oraz z powrotem, ale nie należy zapominać również o wakacyjnych rejsach, gdzie frekwencja była na bardzo dobrym poziomie.

Wraz ze zwiększoną ilością obsługiwanych pasażerów stabilnie rośnie także liczba operacji lotniczych. W październiku lotnisko odnotowało 409 startów i lądowań różnego typu statków powietrznych. Większość z nich zdecydowanie stanowiły loty szkolne.

- Bardzo wierzymy w lepszą przyszłość naszego portu lotniczego. Tłumy pasażerów, które szturmują nasze niewielkie lotnisko i chętnie kupują bilety, pokazują, że nasz wysiłek nie poszedł na marne. Mamy plany na przyszłość związane z rozwinięciem skrzydeł tego lotniska, z powiększeniem możliwości - podkreśla Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego.

Spotkanie w sprawie lotniska w Warszawie

I właśnie między innymi o inwestycjach związanych z dalszym rozwojem lotniska Zielona Góra - Babimost rozmawiano ostatnio w stolicy Polski. Przedstawiciele urzędu marszałkowskiego Marcin Jabłoński i Sławomir Kotylak wraz z posłem Prawa i Sprawiedliwości Jerzym Materną spotkali się m.in. z sekretarzem stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Marcinem Horałą oraz prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze Stanisławem Wojterą.

Samorządowcy przedstawili plan budowy nowego terminala pasażerskiego na obszarze lotniska. Dodatkowo zwrócili uwagę na konieczność budowy obwodnicy Nowego Kramska (droga wojewódzka nr 456) oraz drogi wojewódzkiej 304 (od drogi krajowej nr 32 do Babimostu), która stanowi ważny regionalny szlak komunikacyjny.

- Są już za nami przymiarki zarówno finansowe, jak i operacyjne oraz organizacyjne, jeśli chodzi o rozbudowę terminala w porcie lotniczym. Mamy przygotowane koncepcje, jest to bardzo przemyślany projekt - wyjaśnia Marcin Jabłoński.

Strony spotkania zadeklarowały kontynuację prac nad nowym modelem funkcjonowania portu lotniczego Zielona Góra - Babimost.

Przeczytaj też: Rozpoznajesz tego mężczyznę? Szuka go policja w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u