Doświetlono przejścia dla pieszych w Kargowej. Wszystko dla poprawy bezpieczeństwa (ZDJĘCIA)

23 listopad 2022
Autor: 
Doświetlono przejścia dla pieszych w Kargowej Fot. GDDKiA Zielona Góra

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej celuje w bezpieczeństwo pieszych na drodze. I tak GDDKiA Zielona Góra doświetliła przejścia dla pieszych w Kargowej.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze przystąpiła do budowy oświetlenia drogowego na wybranych przejściach dla pieszych w województwie lubuskim. Inwestycję w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej udało się już wykonać między innymi na drodze krajowej nr 32 w Kargowej.

Drogowcy na przejściach w miejscowości zamontowali dedykowane oświetlenie w technologii LED. Nowoczesne oprawy zapewniają przede wszystkim optymalny rozsył światła i jego lepszą jakość. Świecą intensywnym i jasnym światłem.

- Podejmowane działania są ukierunkowane na zwiększenie ochrony uczestników ruchu oraz stworzenie bezpiecznej infrastruktury drogowej, a w efekcie zmniejszenie liczby wypadków i ich ofiar. To naturalna kolej rzeczy wynikająca ze zmian ustawowych, w których przyznano pierwszeństwo pieszemu wyrażającemu zamiar przejścia przez jezdnię - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej w Lubuskiem

Do programu realizowanego przez drogowców wybrano kilkadziesiąt miejsc. Oprócz Kargowej to między innymi miejscowości Nowogród Bobrzański (DK27), Mielno (DK27), Smolno Wielkie (DK32), Smolno Małe (DK32), Drzeniów (DK29) oraz Koryta (DK92). Jaśniej będzie też w Żaganiu (DK12), Golicach (DK31) oraz Osiecznicy (DK29).

Przeczytaj też: Lotnisko Zielona Góra - Babimost będzie miało nowy terminal? Trwają rozmowy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u