Wycieczka, zielona szkoła? Policja w Zielonej Górze skontroluje autokar przed wyjazdem (ZDJĘCIA)

27 listopad 2022
Autor: 
Wycieczka, zielona szkoła? Policja w Zielonej Górze skontroluje autobus Fot. KMP Zielona Góra

Policja w Zielonej Górze kontroluje autokary przed wycieczkami. Sprawdza stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców. Gdzie zgłosić inspekcję autobusu?

Kontrole autokarów przewożących grupy wycieczkowe prowadzone są przez policjantów z Wydziałów Ruchu Drogowego. Mundurowi przez cały rok sprawdzają pojazdy, które podróżują po całej Polsce i za granicę. Takie inspekcje z reguły odbywają się przed wycieczkami szkolnymi czy tzw. zielonymi szkołami, do czego zachęcają mundurowi.

Stan techniczny, uprawnienia i trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja - to wszystko musi być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć na wycieczkę. Mundurowi z drogówki przeglądają także między innymi gaśnice oraz tachografy.

- Po zakończeniu funkcjonariusze sporządzają specjalny protokół. W przypadku stwierdzenia nieodpowiedniego stanu technicznego autobus nie jest dopuszczany do ruchu, ale takie sytuacje zdarzają się jednak rzadko, bo od wielu lat przewoźnicy wiedzą, że mogą spodziewać się kontroli i zawsze starają się wysyłać sprawne pojazdy - podkreśla podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Śmiertelny wypadek w Zielonej Górze. W rejonie dworca PKP ...

Jak zgłosić kontrolę autokaru?

O kontrolę pojazdu może poprosić zarówno rodzic, jak i organizator wyjazdu. Należy zgłosić ją telefonicznie, najpóźniej jeden dzień przed wyjazdem. Dodatkowo, jak podkreśla policja, umawiając godzinę kontroli, warto zaplanować ją np. godzinę wcześniej. Oszczędzi to czas oczekiwania na zakończenie kontroli razem z całą grupą wycieczkowiczów.

- Każdy, kto chce, aby policjanci skontrolowali autokar, może zgłosić taką prośbę pod numerem telefonu 47 795 20 50 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30 oraz poza tymi godzinami pod numerami 47 795 24 11 lub 47 795 24 12 - informuje podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Osobówka wypadła z drogi koło Zielonej Góry. Kierująca zjeżdżała z ronda (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u