W Zielonej Górze ruszyła sprzedaż karpia. Ile zapłacimy za kilogram?

06 grudzień 2022
Autor: 
W Zielonej Górze ruszyła sprzedaż karpia. Ile zapłacimy za kilogram? Redakcja

W Zielonej Górze możemy już kupić świeżego karpia. Ryby są ogłuszane i patroszone na miejscu. Ile kosztuje kilogram karpia?

Gatunek tej ryby zyskał swoją popularność w czasach PRL-u. Wówczas karp był łatwy w hodowli i stosunkowo tani, przez co bardzo szybko stał się nieodłączną potrawą na wigilijnym stole. W ostatnich latach jednak popularność tego gatunku ryby maleje i jest zastępowana takimi rybami jak dorsz, mintaj czy śledź.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

Karp Zielona Góra

Mimo początku grudnia chętnych na zakup karpia nie brakuje. W Zielonej Górze wystartowały już pierwsze punkty sprzedaży. Ryby po zważeniu są ogłuszane i na prośbę klienta za dodatkową opłatą patroszone na miejscu przez obsługę. Ile kosztuje kilogram karpia w 2022 roku?

Obecnie za kilogram karpia zapłacimy 32 złote. Jeśli chcemy, żeby ryba została wypatroszona przez obsługę na miejscu dopłacimy 4 złote. Ogłuszanie karpia jest wliczone w cenę. 

Czytaj także - WOŚP 2023 w Zielonej Górze. Na ulice wyjdzie 325 wolontariuszy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u