Trwa rozbiórka budynku na terenie szpitala w Zielonej Górze. Co tutaj powstanie?

12 grudzień 2022
Autor: 
Trwa rozbiórka budynku na terenie szpitala w Zielonej Górze. Co tutaj powstanie? Redakcja

Trwa wyburzanie dawnego budynku administracji na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Co nowego powstanie w tym miejscu?

W poniedziałek, 12 grudnia rozpoczęło się wyburzanie dawnego budynku administracji znajdującego się na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Obiekt został wybudowany w latach 70 i stanowił bazę dla robotników budujących oddział ginekologiczno-położniczy. Budynek z racji swojego wieku oraz braku perspektyw na remont został przeznaczony do rozbiórki. Jest to pierwszy etap wielomilionowej inwestycji prowadzonej na terenie zielonogórskiej placówki.

Co powstanie na terenie zielonogórskiego szpitala?

Wybudowanych zostanie 400 miejsc parkingowych, nowe drogi, chodniki oraz zjazdy. Wymienione zostanie oświetlenie oraz zamontowana zostanie iluminacja głównych obiektów szpitala. Uporządkowana zostanie kanalizacja deszczowa i sanitarna. Projekt zakłada także budowę tężni solankowej, boiska do gry w bule, placów sensorycznych, placu rekreacyjno-rehabilitacyjnego z siłownią zewnętrzną, a nawet ogródek zielarski.

Dodatkowo powstanie 11 parkingów na rowery, infokioski, ławki i tereny zielone. Przetarg na realizacje inwestycji wygrało Przedsiębiorstwo Drogowe Bud-Dróg z Kożuchowa. Koszt realizacji wyniósł ponad 47 milionów złotych, z czego 30 milionów pochodzi Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, a 17 289 810 zł to wkład własny z budżetu Województwa Lubuskiego.

Projekt ma zostać zrealizowany do 31 października 2024 roku. Pierwsze prace budowlane ruszą z początkiem przyszłego roku.

Czytaj także - Enea Zastal BC Zielona Góra zmierzy się z Rawplug Sokół Łańcut. Zgarnij dwa bilety!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u