Co dalej z lotami z Zielonej Góry-Babimostu do Londynu?

08 styczeń 2023
Autor: 
Co dalej z lotami z Zielonej Góry-Babimostu do Londynu? Fot. Port Lotniczy ZG

Loty do Londynu miały być realizowane jeszcze w 2022 roku, niestety przetarg został unieważniony. Co dalej z tak oczekiwanym kierunkiem?

Lotnisko Zielona Góra Babimost to najmniejszy, rejsowy port lotniczy w Polsce. Mimo swoich rozmiarów cały czas się rozwija i obok sztandarowego połączenia Zielona Góra - Warszawa pojawiają się nowe kierunki. Wkrótce powinna ruszyć też budowa nowego terminala pasażerskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Okno Życia Zielona Góra. Dziś trafił tam miesięczny chłopiec ...

Loty z Zielonej Góry do Londynu

Rejsy na lotnisko Londyn-Luton miały odbywać się przynajmniej 2 razy w tygodniu, z czego przynajmniej jedna rotacja miała być realizowana w weekend. Co ważne połączenie miało już na stałe wpisać się w siatkę połączeń z lubuskiego portu lotniczego, a pierwszy lot planowano na październik tego roku.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego przeprowadził procedurę przetargową na realizację rejsów, na które zamierzał przeznaczyć 5,2 miliony złotych. Zainteresowane linie lotnicze mogły składać swoje oferty do 30 września. Niestety przetarg unieważniono, ponieważ żadna z firm nie złożyła swojej oferty.


Co o lotach do Londynu mówi Marcin Jabłoński? Zobacz materiał wideo


Potencjalni przewoźnicy wskazywali na problemy ze zmianami cen paliw oraz niepewności wynikające z bieżącej sytuacji w lotnictwie. To wszystko powoduje opóźnienia i problemy w znalezieniu odpowiedniej firmy. 

- Będziemy dalej pracować, by znaleźć rozwiązanie. Chcielibyśmy bardzo, by ten Londyn się udał, bo to taki kierunek dosyć mocno oczekiwany przez Lubuszan - mówił Marcin Jabłoński, członek Zarządu Województwa Lubuskiego. 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u