Elektrociepłownia Gorzów Wielkopolski umarza długi potrzebującym rodzinom. To coroczna pomoc

19 styczeń 2023
Autor: 
Elektrociepłownia Gorzów Wielkopolski umarza długi potrzebującym rodzinom Fot. UM Gorzów

Elektrociepłownia Gorzów Wielkopolski po raz kolejny wesprze potrzebujące rodziny na zimę. Wszystko w ramach akcji "Dzielimy się ciepłem" PGE Energia Ciepła.

Trwa kolejna edycja programu PGE Energia Ciepła "Dzielimy się ciepłem". To ogólnopolski program, który skierowany jest do najbardziej potrzebujących rodzin korzystających z ciepła sieciowego. W tym roku Elektrociepłownia Gorzów Wielkopolski przeznaczyła na wsparcie rodzin w trudnej sytuacji materialnej 30 tysięcy złotych.

Dystrybucją środków niezmiennie zajmie się Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie we współpracy z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej. To właśnie z rodzin pozostających pod opieką GCPR wybrane zostaną te, które otrzymają środki na opłaty za ciepło oraz ciepłą wodę użytkową.

- Za nami najtrudniejsze miesiące działalności w ostatnich latach. Jesteśmy jednak spółką odpowiedzialną społecznie i nie zapominamy o naszych odbiorcach. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wesprzeć najbardziej potrzebujące rodziny, które korzystają z naszego ekologicznego ciepła sieciowego. Wierzymy, że dzięki tej pomocy możemy wejść z optymizmem w nowy rok - mówi Wojciech Dobrak, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia Gorzów Wielkopolski.

"Doceniamy ten gest podwójnie"

Przez cztery lata współpracy do gorzowskich rodzin w ramach programu "Dzielimy się ciepłem" trafiło w sumie 130 tysięcy złotych. Magistrat nie ukrywa, że jest to potrzebne wsparcie.

- Dzięki współpracy miasta z PGE Energia Ciepła i programowi "Dzielimy się ciepłem" ponownie możemy jeszcze bardziej zaangażować się w pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom, szczególnie w tym trudnym ekonomicznie czasie. Doceniamy ten gest podwójnie, bo jest to konkretne wsparcie finansowe, ale jednocześnie akt solidarności z najbardziej potrzebującymi mieszkańcami miasta - podkreśla Małgorzata Domagała, zastępca prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego ds. społecznych.

Przeczytaj też: Szlachetna Paczka. Strażacy ze Świebodzina pomogli potrzebującej rodzinie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u