Zmiany na dyrektorskich stołkach w szkołach w Zielonej Górze. Rezygnują dyrektorki "Ekonomika" i "Budowlanki"

20 styczeń 2023
Autor: 
Zmiany na dyrektorskich stołkach w szkołach w Zielonej Górze Redakcja

Ze stanowiska dyrektora szkoły rezygnują dyrektorki "Budowlanki" i "Ekonomika" w Zielonej Górze. Prezydent Janusz Kubicki wydał już decyzję o ich odwołaniu.

Szykują się zmiany na dyrektorskich stanowiskach w dwóch zielonogórskich szkołach. Jedną z nich jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 "Ekonomik", które mieści się przy ulicy Długiej. I tak dyrektorem placówki od 24 lutego nie będzie już Barbara Bogacz-Szczepańska, która pełniła tę funkcję od 2007 roku.

Decyzję o jej odwołaniu ze stanowiska podpisał już prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. Jak wskazano w zarządzeniu, nastąpiło to "w związku ze złożoną pisemną rezygnacją". Rezygnacja ma miejsce przed upływem obecnej kadencji, ponieważ dyrektorka miała piastować swoją funkcję docelowo do 31 sierpnia 2023 roku.

Zmiana także w CKZiU "Budowlanka"

Identycznie sytuacja wygląda w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 "Budowlanka" położonym przy ulicy Botanicznej. Tutaj ze stanowiska w tym samym czasie, także poprzez "pisemną rezygnację", odejdzie Małgorzata Ragiel. Dyrektorka zarządzała szkołą od 2002 roku.

Małgorzata Ragiel identycznie jak dyrektorka "Ekonomika" Barbara Bogacz-Szczepańska będzie pełniła stanowisko dyrektorskie do 24 lutego.

Kto trafi na stanowiska dyrektorskie?

Teraz Urząd Miasta Zielona Góra na czele z prezydentem Januszem Kubickim będzie musiał ogłosić konkursy, które wyłonią nowych dyrektorów obu szkół. O ile nie uda się ich zakończyć do 24 lutego, to wówczas w każdej ze szkół trzeba będzie wybrać osoby pełniące obowiązki dyrektora.

Przeczytaj też: Alpiniści dla WOŚP w Zielonej Górze. W strojach superbohaterów umyli okna w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka (FILM, ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u